Domů » Bleskovky » Systém Windows 10 překonal další milník. Najdeme jej na více než 200 milionech zařízení

Systém Windows 10 překonal další milník. Najdeme jej na více než 200 milionech zařízení

Operační systém Windows 10 je tu s námi už téměř pět měsíců a podle neoficiálních zdrojů a serveru WinBeta.org to vypadá, že se Microsoftu s toutou verzí podařilo překonat magickou hranici 200 milionů instalací. Vypadá to, že počet nových instalací oproti 110 milionům na začátku října dále roste velmi slušným tempem. Je také dobré vědět, že aktualizace ze starších systémů bude zdarma ještě v následujících osmi měsících a nerozhodní uživatelé tak mají dost času zvážit všechna pro a proti.

 
TIP: Přečtěte si naši velkou recenzi Windows 10

Od příštího roku Microsoft rovněž hodlá změnit způsob distribuce aktualizace. Již nebude nutné si update rezervovat, aktualizace bude přicházet v rámci služby Windows Update automaticky. Nejprve jako volitelná aktualizace, poté dokonce jako doporučená.

V případě, že má uživatel nastavenou automatickou instalaci aktualizací, mohou se „desítky“ po novém roce stáhnout do zařízení bez jeho přičinění, předpokládáme však, že před samotnou instalací bude nabídnuto, zda upgrade učinit či nikoliv. Možnost vrátit se během 31 dní ke staršímu systému však má zůstat zachována.   

Microsoft také výrazně zjednoduší možnost zlegalizování systému. Pirátské kopie Windows 7 či 8.1 totiž mohou být povýšeny na Windows 10, avšak tím o svůj statut neoriginálního softwaru nepřijdou. Microsoft však bude nově nabízet přímo během aktualizace na Windows 10 možnost jednoduchého získání platného licenčního klíče z Windows Store, pochopitelně za úplatu. Tato akce bude spuštěna zpočátku v USA, prozatím nevíme, zda bude licence levnější než v případě zakoupení krabicové nebo OEM verze.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
105 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments