Domů » Bleskovky » Windows 10 mají dostat obdobu funkce Handoff z OS X a zcela nový vzhled notifikací

Windows 10 mají dostat obdobu funkce Handoff z OS X a zcela nový vzhled notifikací

Dnes večer začíná letošní ročník vývojářské konference Microsoft Build, na níž budou představeny novinky týkající se Windows 10 a univerzálních aplikací. V Redmondu aktuálně pracují na systémové větvi Redstone, která se má k veřejnosti dostat ve dvou vlnách – jedna letos v červnu, druhá příští rok na jaře. Jednou z očekávaných novinek je lepší spolupráce mezi počítači a smartphony s Windows 10 (Mobile).

win10concept

Podle serveru WinBeta.org má být propojení více zařízení s Windows 10 podobné funkci Handoff ze systému OS X. Základním předpokladem je ukončení práce na jednom zařízení a plynulém navázání na zařízení druhém. Typicky jde například o práci v textovém editoru, který vám při přesunu na jiné zařízení nabídne pokračování v místě, kde jste skončili.

cardconcepts

Podobně mají například fungovat Mapy – uživatel si na počítači v aplikaci vybere trasu, a následně si spustí stejnou aplikaci na telefonu, kde již bude mít onu trasu zvolenou a připravenou k navigování. To samé platí i o rozepsaném emailu či otevřených stránkách ve webovém prohlížeči. Přístup k nedokončeným činnostem z jiného zařízení má navíc usnadňovat personální asistentka Cortana, která bude nabízet jejich soupis a volbu pro pokračování.

actioncenterconcept

Cortana a také Centrum akcí mají dostat kompletně přepracované UI založené na kartách. Tyto karty mají být interaktivní, tudíž z nich bude možné vyřizovat vybrané akce – odpovídat na události, připojit se ke konverzaci na Skype, přidat událost do kalendáře apod. Vybrané typy notifikací má být dokonce možné do Centra akci připnout, aby byly neustále na očích. Microsoft si také podle serveru WinBeta.org pohrává s možností filtrace jednotlivých notifikací, např. podle typů aplikací.

Poznámka: Veškeré použité obrázky jsou pouze interní koncepty Microsoftu, finální podoba se může lišit. Více se snad dozvíme dnes večer v úvodní keynote konference Build.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments