Windows 10 Lite má být odpovědí na Chrome OS. Živé dlaždice podporovat nebude

Prosincové sestavení Windows 10 s číslem 18282 odhalilo existenci dosud neznámé verze Windows s označením Lite. Údajně se má jednat o ořezanou verzi systému, která má fungovat na libovolných čipových sadách a nemá podporovat klasické win32 aplikace; pouze univerzální a progresivní aplikace stažené z Windows Store. Tento systém má být zcela očištěn od všech reliktů minulosti, takže má být lehký a snadno udržovatelný, Microsoft s ním bude zřejmě cílit na stejnou kategorii zákazníků jako Chrome OS.

Zabije Microsoft živé dlaždice?

Podle nového reportu serveru Windows Central má dokonce Windows 10 Lite postrádat podporu živých dlaždic, neboť podle interní dokumentace Microsoftu lidé neotvírají menu Start, aby se dívali či měnili polohu a vzhled živých dlaždic; namísto toho preferují připínání aplikací přímo do hlavního panelu. Článek dokonce pochybuje o budoucnosti živých dlaždic jako takových, neboť Microsoft tuto funkci nijak nerozvíjí a vývojáři aplikací ji spíše obcházejí.

blank

O Windows 10 Lite by mohl Microsoft prozradit více na letošní vývojářské konferenci Microsoft Build, která se odehraje mezi 7. a 9. květnem letošního roku.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku