Domů » Bleskovky » Windows 10: jarní update ještě nevyšel a Microsoftu už chystá příští podzimní

Windows 10: jarní update ještě nevyšel a Microsoftu už chystá příští podzimní

Microsoft aktuálně ladí nové funkce do příštího velkého jarního updatu Windows 10, který je vyvíjen pod kódovým označením Redstone 4 a ve výsledku údajně ponese jméno Spring Creators Update. Aktualizace přinese spoustu novinek, např. časovou osu, větší přítomnost Fluent designu a hromadu dalších drobností napříč celým systémem. Novinky v Redstone 4 již od léta testují Insideři, ostrá verze vyjde patrně v březnu/dubnu.

Časová osa se do podzimního Creators updatu nevešla

Mezitím si Microsoft připravuje půdu pro příští update, který vyjde zřejmě opět na podzim. Microsoft interní testování prvních sestavení z větve Redstone 5 potvrdil ve svém posledním webcastu a slíbil velmi brzké vypuštění první vlaštovky; údajně dorazí dřív, než si Insideři mohou myslet. Opět tak začne být aktuální kruh aktualizací Skip Ahead, kterým lze přeskočit na novou testovací větev systému, byť se současně ladí ta aktuální.

První zkompilovaná sestavení Windows 10 z větve Redstone zachytil i BuildFeed, takže můžeme příchod očekávat skutečně brzy. Jedna z chystaných funkcí do podzimního updatu se jmenuje Sets a nabídne uspořádání otevřených aplikací do záložek, namísto oken.

Windows 10 přinesou na jaře velkou změnu pracovních návyků: okna nahradí záložky

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments