Domů » Bleskovky » Windows 10 dostanou novou virtuální klávesnici. Půjčí si ji ze smartphonů

Windows 10 dostanou novou virtuální klávesnici. Půjčí si ji ze smartphonů

Microsoft již delší dobu nevydal žádné testovací sestavení Windows 10, uživatel @h0x0d se však dostal k neveřejnému buildu číslo 16212 a odhalil pár novinek, které Microsoft do podzimního Creators Updatu chystá.

Po dlouhých letech Microsoft konečně sjednotí virtuální klávesnice ze systémů Windows 10 a 10 Mobile, přičemž vítězem se stane právě ta mobilní. Uživatelé tabletů a konvertiblů s Windows 10 na této změně vydělají – klávesnice Word Flow, která krátce držela rekord nejrychlejší klávesnice na světě, má lepší rozložení a navíc umí psát tahy. Nová virtuální klávesnice navíc počítá s podporou stylusů.

Microsoft se také podle @h0x0d v podzimním Creators Updatu odstraní z Windows 10 funkci historie souborů. Zda budete muset pro zálohy hledat jiné řešení, nebo v Redmondu chystají zcela nový systém záloh, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. No neviem, mne vzdy sedela viac tá tabletová, aj na telefone cez remote desktop

  2. Na Lumii je alespoň za mne perfektní…
    Jsem s touto klávesnicí u své Lumie opravdu velmi spokojen a pravidelně ji také používám.
    A to i s její korekcí….

  3. Já se klávesnicím na Lumiich pomocí aplikace action note poctivě vyhýbám

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).