Windows 10 dostanou novou virtuální klávesnici. Půjčí si ji ze smartphonů

Microsoft již delší dobu nevydal žádné testovací sestavení Windows 10, uživatel @h0x0d se však dostal k neveřejnému buildu číslo 16212 a odhalil pár novinek, které Microsoft do podzimního Creators Updatu chystá.

Po dlouhých letech Microsoft konečně sjednotí virtuální klávesnice ze systémů Windows 10 a 10 Mobile, přičemž vítězem se stane právě ta mobilní. Uživatelé tabletů a konvertiblů s Windows 10 na této změně vydělají – klávesnice Word Flow, která krátce držela rekord nejrychlejší klávesnice na světě, má lepší rozložení a navíc umí psát tahy. Nová virtuální klávesnice navíc počítá s podporou stylusů.

Microsoft se také podle @h0x0d v podzimním Creators Updatu odstraní z Windows 10 funkci historie souborů. Zda budete muset pro zálohy hledat jiné řešení, nebo v Redmondu chystají zcela nový systém záloh, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. No neviem, mne vzdy sedela viac tá tabletová, aj na telefone cez remote desktop

 2. mposvar

  Na Lumii je alespoň za mne perfektní…
  Jsem s touto klávesnicí u své Lumie opravdu velmi spokojen a pravidelně ji také používám.
  A to i s její korekcí….

 3. ladin1001

  Já se klávesnicím na Lumiich pomocí aplikace action note poctivě vyhýbám

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *