Domů » Bleskovky » Windows 10 dostanou na jaře modernější přihlašovací obrazovku

Windows 10 dostanou na jaře modernější přihlašovací obrazovku

Microsoft v posledních týdnech vydává testovací sestavení Windows 10 jak na běžící páse, a to prakticky ve všech kanálech. V rychlém a pomalém kruhu se ladí podzimní update, který dorazí již příští měsíc, a proto v něm nepřibývají další novinky. Ty však pomalu prorůstají do nových sestavení v kanálu Skip Ahead, ve kterém se testuje příští jarní aktualizace (19H1). Aktuálně poslední build z tohoto týdne nese číslo 18237 a přináší následující novinky.

Fluent Design na přihlašovací obrazovce

Microsoft už přes rok dává systému Windows nový grafický kabátek, jde mu to ale velmi pomalu. Nejnovějším počinem je přidání prvku Acrylic na přihlašovací obrazovku, její pozadí tak nebude ostré, ale bude vypadat jako schované za mléčným sklem.

SMS přímo z počítače

Už na podzim dostanou Windows 10 aplikaci Your Phone, která umožní spravovat některé telefonní věci přímo z počítače. První verze uměla pouze omezenou správu fotografií, poté byla přidána schopnost přijímat a posílat z počítače SMS. V souvislosti s tím Microsoft přejmenovává mobilní aplikaci pro Android z Your Phone na Your Phone Companion a přidává do ní několik nových obrazovek souvisejících s nastavením.

Známé chyby

Protože se stále jedná o jedno z raných sestavení příští velké aktualizace, které navíc může testovat pouze omezený okruh Insiderů, je krátký i seznam známých chyb. Problémy činí Předčítač, který neumí číst položky v Nastavení, a v Centru akcí se nemusí zobrazovat barva a průhlednost na pozadí notifikací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments