Domů » Bleskovky » Windows 10 dostane nové logo a moderní ikony. Podívejte se, jak budou vypadat

Windows 10 dostane nové logo a moderní ikony. Podívejte se, jak budou vypadat

V minulém týdnu Microsoft ukázal, jak bude postupně měnit vzhled svých mobilních aplikací, několik novinek s tím spojených dorazí i do desktopových Windows 10. Redmondští totiž budou napříč platformami sjednocovat ikony svých aplikací, a my se tak můžeme těšit na zbrusu novou sadu. Změna ikon také patrně částečně souvisí s postupným rušením živých dlaždic; některé současné aplikace totiž mají kvůli dlaždicím pouze černobílé ikony, což se má v budoucnu změnit.

win 10 2

Plynulé přechody mezi barvami

Microsoft se na webu medium.com pochlubil tím, jak nové ikony navrhoval. Dal dohromady tým designérů z celé společnosti, aby v nové sadě ikon vynikly individuální nápady, ale na druhou stranu vytvořily soudržný celek. Během navrhování byly ikony vyhodnocovány v různých kontextech a postupně prováděné změny vznikaly vzájemnou inspirací mezi členy týmu.


win 10 3

Microsoft rozšířil knihovnu barev, materiálů a povrchových úprav, z okolních snímků je také cítit velký důraz na plynulé přechody mezi barvami.

win 10 5

Na obrázcích je vidět i pozměněné logo Windows, které by mělo používat modrou barvu v několika odstínech.

win 10 1

Některé ikony (zejména ty pro smíšenou realitu) byla navrhovány tak, aby u nich vynikl třetí rozměr, například pomocí stínů. I tak se ale spousta ikon bude alespoň vzdáleně podobat těm současným, aby je současní uživatelé rychle identifikovali.

win 10 8

Microsoft se nepochlubil, kdy nový balík ikon do Windows 10 nasadí, pravděpodobně se tak bude jednat o postupnou změnu.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Skylark
Uživatel
Skylark

Hezký koncept. Ale u W10 je nejlépe vidět, jaký je to kočkopes. Na jedné straně konečně dělají moderní a čisté prostředí, na druhé straně se tam pořád drží archaický vzhled ještě z dob W7, do toho zbytky dlaždic, legacy apps… Hnus. Kdy už z toho konečně bude jednotný a konzistentní systém?

lukass71
Uživatel
lukass71

Presne tak, proste se neceho udrzet alespon na dalsi 3 roky at dotahnou vsechny dalsi elementy UI do stejneho designu a pak to implementovat rovnou.

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR

Kdyby z dob W7 … jsou tam jeste dokonce i zapadle dialogy z dob W95 :-O

VAd61
Anonym
VAd61

Mě třeba vyhovuje, jedna volba vzhledu WinXP. Nainstaluji Classic Shell zatrhnu pár voleb a mám vzhled pořád stejný ať jsem na WP, 7 ,10. Nějaké umělecké a jinak barevné ikony mě přestaly bavit už velmi dávno. Chci se podívat na stránku a během vteřiny se v ní orientovat.
Systém není o vzhledu, ale o tom, aby spolehlivě šlapal multitasking a uměl připojit všemožný novější a novější HW. Aby programátoři měli funkční a přehlednou knihovnu funkcí, protože to zabraňuje aby se tvořily padající programy.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Tady vyjimečně souhlas. Neustálé zbytky a vzhled z předchozích Windows 7 působí opravdu hrozně. Po tolika letech tam ten balast stále je.

tomas
Anonym
tomas

Zlate časy ked win sa kupoval na nosicoch.

Luxa
Anonym
Luxa

Stále se dá koupit na nosiči. Akorát v krabičce najdeš flashku. 😉

Colomb
Anonym
Colomb

Zlaté Win 7…..
Tyhle pojebané 10 a ještě takový vzhled novodobých ikon ?
To jsou kluci v Microsoftu asi pod vlivem…..

Hmm@gmail.com
Anonym
Hmm@gmail.com

true bro

Menty
Uživatel
Menty

Ta schizofrenie pokračuje. Takže tu máme půlku prostředí v „moderním vzhledu“, půlku (například průzkumník) v archaickém zastaralém. Fluent design je taky jen někde, někde ne. Předpokládám, že zavedený trend bude pokračovat, a dočkáme se postupné implementace nových ikon s tím, že to skončí jen půlkou aplikací, co budou mít nové ikony. Ten směr, jak by to mělo vypadat tu zoufale chybí. Anebo se MS snaží v lidech těmito designovými restarty navodit dojem, že to jsou jiné desítky, a ne ten nekonzistentní bazmek.

shepii
Uživatel
shepii

Oni by si měli hlavně sednout a udělat úplně nový OS od jádra. Takhle to bude pořád jen bazmek, dál a dál jen nabalují nesmysly…

Menty
Uživatel
Menty

Naprostý souhlas, nicméně tohle tvrdím už roky, vlastně od samého počátku desítek. Ten problém tkví v tom, že co update, to spousta designových změn, i změn ovládání, každá aplikace pomalu jinak vypadá, jinak se ovládá atd. Plus ten bordel, to je pravda. Furt tam straší Windows Media Player, furt tam straší archaický IE a vlastně celkově na ty duplicitní programy jsou Windows opravdu přeborníky. Mě baví, jak tenkrát zrušili Aero s tím, že vlastně budou dělat grafiku více jednoduchou, teď vlastně zpětně ty věci implementují. Dlaždice jsou po smrti už dávno, vypadá to, že i z nabídky Start konečně zmizí.… Číst vice »

shepii
Uživatel
shepii

Přitom hw jim jde po designové stránce asi nejlépe ze všech. Nechápu a asi nikdy nepochopím oddělení, které se zabývá Windows.

Lamer
Anonym
Lamer

Aneb jinak řečeno: Nedovedeme nabídnout nic nového z pohledu praktického využití, dáme nové ikony starým programům :D

Hady
Anonym
Hady

1. stupeň základní školy… hroznýýý
proč to nemůžete nechat alespoň chvilku tak jak to je…?!?
dokonce i balíček webových ikon (zdarma ke stažení) má snad lepší design než tenhle cirkus.
Windows děset