Wikipad: Výkonný tablet a herní konzole v jednom

Zástupci společnosti WikiPad před nedávnem odhalili většinu klíčových specifikací jejich stejnojmenného tabletu, který bude svou koncepcí mířit především na zákazníky z řad herních pařanů. Novinka se bude moci pyšnit dotykovým IPS panelem s úhlopříčkou 10,1“ a rozlišením 1280 x 800 pixelů. O dostatečný herní výkon se bude starat čtyřjádrový čipset NVidia Tegra 3 s taktovací frekvencí 1,4 GHz pro každé jádro. Kapacita operační paměti tabletu se zastavila na dnes standartní hodnotě 1 GB. Velikost interního úložiště bude mít kapacitu 16 GB a je velmi pravděpodobné, že finální verze produktu bude též obsahovat slot na paměťové karty microSD.

   

V další výbavě nebude chybět modul pro Wi-Fi, Bluetooth a 8Mpx fotoaparát doplněný o přední 2Mpx kamerku určenou pro videohovory. Jako operační systém poslouží nám dobře známý Android v aktuální verzi 4.1 “Jelly Bean“. Stěžejním prvkem celého tabletu se má stát odjímatelný herní ovladač, který disponuje dvojicí analogových páček a dalšími, pro herní konzole typickými tlačítky. O dostatečnou výdrž se postará vestavěný akumulátor s kapacitou 23,46 Wh, což dle slov výrobce postačí na šest hodin nepřetržitého hraní či osm hodin sledování videa. Díky hmotnosti 560 gramů a tloušťce 8,6 mm se bude jednat o poměrně kompaktní zařízení, které se skvěle hodí například na delší cesty hromadnou dopravou.

    

Co dozajista potěší všechny pařany, je podpora cloudového hraní přes službu Gaikai, kterou před nedávnem koupila společnost Sony za 380 milionů USD. Velkou neznámou zatím zůstává termín oficiálního představení a cena. Nepodložené informace však uvádí, že s uvedením na trh můžeme počítat ještě v letošním roce. Do prodeje se má dostat i speciální příšlušenství, díky kterému bude možné bezdrátově propojit tablet s televizorem a proměnit ho tak v plnohodnotnou herní konzoli.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku