Domů » Bleskovky » V Rusku se chystají zavést WiFi i na hřbitově, v plánu je pokrytí až 133 pohřebišť

V Rusku se chystají zavést WiFi i na hřbitově, v plánu je pokrytí až 133 pohřebišť

V dobách, kdy se mobilní telefony teprve dostávaly na trh, bylo jejich používání poměrně střídmé. Spolu s vývojem, rozšířením jejich funkcí a závislostí na svítících displejích, je v současnosti používáme v podstatě všude, klidně i v posteli při milostném aktu.

 

Byla však místa, na kterých bylo koukání do telefonu bráno jako nevychovanost, neboť se to zkrátka nedělalo. Jedním z těchto míst byl i hřbitov, na kterém šlo o uctění památky nebožtíka. V Rusku však používání telefonu na hřbitově naopak podpoří.

 
WiFi by na hřbitově měla primárně sloužit k hledání informací o osobách, které zde odpočívají

Současný plán moskevských politiků počítá se zavedením WiFi na tři pohřebiště – Vagankovo, Troyekurovo a Novodevichy. Hlavní pohnutkou bylo umožnit návštěvníkům vyhledávat si informace o slavných osobnostech, které jsou na těchto třech místech pohřbeny. Mezi ty se řadí například Anton Čechov, Boris Jelzin, nebo Nikita Sergejevič Chruščov. Pokud se nápad osvědčí, mohl by být internet zdarma zaveden i na dalších 130 hřbitovů.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments