Domů » Bleskovky » Western Digital boří hranice, představil microSD kartu s největší kapacitou na světě

Western Digital boří hranice, představil microSD kartu s největší kapacitou na světě

Společnost Western Digital v loňském roce koupila firmu SanDisk, zabývající se výrobou flash pamětí a paměťových karet. Přestože má SanDisk nového majitele, budeme se touto značkou setkávat i nadále, například v dnes představené paměťové kartě  SanDisk Ultra microSDXC UHS-I 400 GB.

Jak je z názvu patrné, karta disponuje rekordní kapacitou 400 GB, tedy dvojnásobek dosavadního maxima, které představil SanDisk před dvěma lety. Na kartu je tak možné uložit až 40 hodin videa ve Full HD. Díky vysoké přenosové rychlosti 100 MB/s je možné na kartu přesouvat fotografie rychlostní až 1 200 snímků za minutu. Karta zároveň splňuje specifikaci A1 App Performance, tudíž je vhodná pro instalaci aplikací v systému Android.

Na paměťovou kartu SanDisk Ultra microSDXC UHS-I 400GB je poskytována desetiletá omezená záruka a bude k dostání v internetovém obchodě SanDisk.com a prostřednictvím dalších prodejců a distributorů. Doporučená koncová cena je 249 EUR, tedy asi 6 500 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. To snad nemyslíte vážně, v roce 2015 byla představena komerčně prodávaná 512GB microSDXC …… Nyní 2017 a vy dostanete za reklamu peníze a ještě neumíte ověřit fakta kam to padáte ……

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).