Sledujte nás na YouTube

WebExpo Bootcamp: Desetidenní program výuky webových startupů

V době od 22. 8. do 31. 8. 2012 zahajují pořadatelé konference WebExpo desetidenní výukový kemp na Sečské přehradě zacílený na komplexní výuku realizace webových projektů s pomocí praktické realizace – WebExpo Bootcamp.

WebExpo Bootcamp je zaměřen jak na studenty a absolventy vysokých škol se zájmem vzdělávat se v oblasti startupů, webových projektů, a to po stránce projektové, vývojářské, testovací, ale i marketingové či obchodní, tak i na firmy, které chtějí nastartovat své projekty s nízkými náklady s potenciálem výběru nových zaměstnanců. Garantem výukového programu jsou Václav Stoupa (organizátor a zakladatel konference WebExpo) a Jan Veselý (Angel Mentor & Metapreneur).

Projekty budou předvybrány na základě jejich společenského či enviromentálního prospěchu a samozřejmě také finanční udržitelnosti. Účastníci kempu si budou moci libovolně vybrat jednotlivé týmy a přihlásit se k nim a před startem projektů se podrobně seznámit i se zapojenými firmami. 

Pro studenty nabízí WebExpo Bootcamp jedinečnou šanci získat skutečně praktické zkušenosti z tvorby projektů, zpětnou vazbu na své kompetence a v neposlední řadě úzké kontakty na mentory, investory, potenciální partnery a kolegy. WebExpo Bootcamp se účastní také firmy, které si mezi studenty a absolventy mohou najít budoucí zaměstnance, kteří je právě na kempu přesvědčí o svých schopnostech.

Firmy mají díky WebExpo Bootcamp možnost rozjet své projekty ve spolupráci s nadanými studenty a ušetřit tak náklady na mzdy, školení a workshopy. Navíc získají velký příno s v podobě intelektuálního přínosu a nápadů jednotlivých studentů. Projekty jsou dohlíženy zkušenými mentory, kteří budou pro firmy cennými poradci. Po skončení WebExpo Bootcamp je možná kontinuita pokračování spolupráce zapojením vlastních zaměstnanců do projektů.

V prostředí vývoje webových aplikací a webových projektů od prvotního nápadu, přes realizaci až po úspěšnou monetizaci je poměrně velká mezera mezi znalostmi studentů a absolventů VŠ a požadavky firem. Cílem WebExpo Bootcamp je aktivně tyto dvě skupiny sblížit a ukázat jim na reálných projektech možnosti výhod spolupráce. 

Konference WebExpo je největší internetová konference ve střední Evropě zaměřená především na dění okolo webů – na vývojáře, designéry, programátory a obchodníky. Konference přináší desítky přednášek, zaměření na networking s účastníky, workshopy, panelové diskuse a řadu zahraničních hostů.

Michal Javůrek

Jeden komentář

  1. petr (neregistrovaný)

    Na takovouhle prednasku bych nekdy chtel zajit, ale ty ceny jsou pro studenta astronomicke.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *