Domů » Bleskovky » WebExpo Bootcamp: Desetidenní program výuky webových startupů

WebExpo Bootcamp: Desetidenní program výuky webových startupů

V době od 22. 8. do 31. 8. 2012 zahajují pořadatelé konference WebExpo desetidenní výukový kemp na Sečské přehradě zacílený na komplexní výuku realizace webových projektů s pomocí praktické realizace – WebExpo Bootcamp.

WebExpo Bootcamp je zaměřen jak na studenty a absolventy vysokých škol se zájmem vzdělávat se v oblasti startupů, webových projektů, a to po stránce projektové, vývojářské, testovací, ale i marketingové či obchodní, tak i na firmy, které chtějí nastartovat své projekty s nízkými náklady s potenciálem výběru nových zaměstnanců. Garantem výukového programu jsou Václav Stoupa (organizátor a zakladatel konference WebExpo) a Jan Veselý (Angel Mentor & Metapreneur).

Projekty budou předvybrány na základě jejich společenského či enviromentálního prospěchu a samozřejmě také finanční udržitelnosti. Účastníci kempu si budou moci libovolně vybrat jednotlivé týmy a přihlásit se k nim a před startem projektů se podrobně seznámit i se zapojenými firmami. 

Pro studenty nabízí WebExpo Bootcamp jedinečnou šanci získat skutečně praktické zkušenosti z tvorby projektů, zpětnou vazbu na své kompetence a v neposlední řadě úzké kontakty na mentory, investory, potenciální partnery a kolegy. WebExpo Bootcamp se účastní také firmy, které si mezi studenty a absolventy mohou najít budoucí zaměstnance, kteří je právě na kempu přesvědčí o svých schopnostech.

Firmy mají díky WebExpo Bootcamp možnost rozjet své projekty ve spolupráci s nadanými studenty a ušetřit tak náklady na mzdy, školení a workshopy. Navíc získají velký příno s v podobě intelektuálního přínosu a nápadů jednotlivých studentů. Projekty jsou dohlíženy zkušenými mentory, kteří budou pro firmy cennými poradci. Po skončení WebExpo Bootcamp je možná kontinuita pokračování spolupráce zapojením vlastních zaměstnanců do projektů.

V prostředí vývoje webových aplikací a webových projektů od prvotního nápadu, přes realizaci až po úspěšnou monetizaci je poměrně velká mezera mezi znalostmi studentů a absolventů VŠ a požadavky firem. Cílem WebExpo Bootcamp je aktivně tyto dvě skupiny sblížit a ukázat jim na reálných projektech možnosti výhod spolupráce. 

Konference WebExpo je největší internetová konference ve střední Evropě zaměřená především na dění okolo webů – na vývojáře, designéry, programátory a obchodníky. Konference přináší desítky přednášek, zaměření na networking s účastníky, workshopy, panelové diskuse a řadu zahraničních hostů.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. petr (neregistrovaný)

    Na takovouhle prednasku bych nekdy chtel zajit, ale ty ceny jsou pro studenta astronomicke.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).