Domů » Bleskovky » watchOS 7: spousta drobných vylepšení, které majitele Apple Watch potěší

watchOS 7: spousta drobných vylepšení, které majitele Apple Watch potěší

Apple dnes na úvodní keynote vývojářské konference WWDC představil novinky připravované do vlastních operačních systémů, přičemž nevynechal ani hodinkovou platformu watchOS. Ta se na podzim dočká verze s pořadovým číslem 7 a přinese několik zajímavých novinek.

watchos 7

Nové ciferníky

Nebyla by to nová verze watchOS, kdybychom se nedočkali nových ciferníků. K dispozici bude několik nových, vylepšení se dočkají i ty původní. Nově bude možné z jedné aplikace vytáhnout na jeden ciferník větší množství komplikací, dosud byla možná pouze jedna. K dispozici bude také nové uživatelské rozhraní pro konfiguraci komplikací. Ciferníky bude také jednoduché sdílet s ostatními.

watchos 7 1

Cyklonavigace v mapách

Stejně jako na iOS 14 bude možné spustit na watchOS cyklonavigaci, což bude na hodinkách výrazně pohodlnější, bohužel podporováno je zatím pouze pět světových měst a hádáte dobře – v ČR není ani jedno z nich.

watchos 7 2

Fitness a tanec

Apple provedl redesign aplikace Aktivita a přejmenoval ji na Fitness. Do aplikace přibylo sledování některých nových cvičení, například podrobnější sledování tance.

watchos 7 3

Sledování spánku

Jablečné hodinky se na podzim dočkají i funkce sledování spánku s diskrétním buzením. Funkce bude využívat senzory pohybu a snímač tepové frekvence, přičemž v potaz bude brána i frekvence dýchání. Nová je i funkce Wind Down, která zajistí, že před spaním vás již hodinky a telefon nebudou nijak vyrušovat.

watchos 7 4

Myjte si ruce pořádně

watchOS 7 také přinese jednu funkci inspirovanou současnou koronavirovou situací – systém rozpozná, kdy si myjete ruce a zahájí odpočet 20 vteřin.

watchos 7 5

Systém watchOS 7 bude dostupný letos na podzim, seznam podporovaných hodinek prozatím není znám.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).