Domů » Články » Vyzkoušejte sadu užitečných nástrojů pro Windows Phone 8 od polské Nokie

Vyzkoušejte sadu užitečných nástrojů pro Windows Phone 8 od polské Nokie

Aplikace jako stopky, vodováha nebo měřidlo baterie se mohou občas hodit každému. Polská Nokia je nabízí zdarma i pro telefony jiných výrobců. Přinášíme vám jejich přehled.

Polská pobočka společnosti Nokia prostřednictvím své marketingové agentury Wunderman Polska vydala novou aplikaci Battery Pro+ pro monitorování stavu baterie a spotřeby telefonu. Graficky velice povodený počin je dalším v řadě zdarma dostupných užitečných nástrojů pro každodenní využití z její dílny. Pojďme si je nyní všechny stručně představit.

Battery Pro+

Jak už jsem zmínil výše, jedná se o jednoduchou, avšak dobře zpracovanou aplikaci určenou ke sledování stavu akumulátoru a monitorování spotřeby elektrické energie telefonu. Díky vestavěným tlačítkům může Battery Pro+ dokonce fungovat jako jednoduchý přepínač síťových služeb.

  

Level Meter Pro+

Level Meter Pro+ funguje jako jedoduchá vodováha. Využívá vestavěný pohybový a směrový senzor telefonu k určení vodorovné polohy. Pro stavbu domu asi zvolíte přesnější nástroje, jako pomocník při vyrovnávání rozviklaného stolu v hospodě se ale hodí výborně.

   

Stopwatch Pro+

Jak už název napovídá, jedná se o stopky a odpočítávač času. Opět velice jednoduchá aplikace Stopwatch Pro+ dokáže pracovat na pozadí i při zamčeném displeji, je ale nutné se do ní vracet přes přepínač aplikací. Pokud ji otevřete přes dlaždici, dojde k restartu a k vynulování počítadel.

  

Flashlight Pro+

Flashlight Pro+ je dobře zpracovaná svítilna, jejíž největší předností je v porovnání s konkurencí opravdu rychlé spuštění. Dokáže buď rozsvítit zadní diodu u fotoaparátu, nebo v případě potřeby zobrazit přes celý displej vybranou barvu. Sice obsahuje reklamu, rozhodně ale stojí za vyzkoušení.

  

Find me Pro+

Aplikace Find me Pro+ dokáže pomocí vestavěné GPS zjistit nejen vaši aktuální polohu, ale podle mapy určit i přesnou adresu domu, ve kterém se nacházíte. Tyto informace lze následně sdílet pomocí SMS nebo e-mailu, takže když se ráno po párty probudíte s cizí ženou v cizí posteli, můžete jednoduše poslat manželce žádost o odvoz.

  

Egg Timer Pro+

Pokud vaše kuchařské umění nesahá ani po schopnost uvařit si vejce natvrdo, Egg Timer Pro+ je přesně pro vás. Stačí zadat, jak máte velké vejce, jakou má počáteční teplotu a jak jej máte nejraději a aplikace nastaví potřebný čas přípravy za vás. Sporák už ale musíte zapnout sami.

  

Všechny výše uvedené aplikace jsou dostupné zcela zdarma a s výjimkou Battery Pro+ a Flashlight Pro+ by měly fungovat na všech telefonech s operačním systémem Windows Phone 8 a 7.x bez ohledu na výrobce.

Miroslav Havlíček

11 komentářů

 1. Mě se graficky moc nelíbí, protože odpovídají spíše grafickému designu Nokie než Windows Phone. Ale to už je na posouzení každého.

  Battery Pro+ ale rozhodně používat nebudu, protože live tile s aktualizací 30 minut pro mě postrádá smysl…

  • kedze mam bezne 4% za hodinu, tak pri polhodinovom update moze byt maximalny rozdiel 2% od hodnoty baterky – inak jediny live tile s aktualizacii 30 minut ktory postrada smysl su hodiny :D :D tak sa tu tolko nedusuj

 2. Vojta (neregistrovaný)

  Ten banner dole v každý z těch aplikací je tam nonstop?

 3. Graficky ošklivé aplikace, které mají na store povetšinou mnohem lepší náhrady. Nějaká hurá akce polských nokia Fans, pochybuji, že by se pod tohle Nokia podepsala oficilně.

  a ten přídomek Pro+ je hodně k smíchu, vždyť ty aplikace jsou to nejjednodušší, co se v daném oboru na Store vyskytuje :-)

 4. Mnojo, made in poland..

 5. Asi jsem jediný, ale mně se po grafické stránce relativně líbí. :)

  • Mne tiez celkom…vobec to nie je taka katastrofa ako tu niektori popisuju…na gplayi je takych apiek pol miliona a nikoho to nesere :)

 6. Hezké blbinky

 7. Ty aplikace porušují snad všechny zásady metro designu. Tohle by bylo ošklivé i na Androida.

 8. zekon (neregistrovaný)

  Vsechny aplikace funguji i na HTC 8X.

  R.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).