Domů » Bleskovky » Vyzkoušejte: Google Launcher je s novou aktualizací dostupný pro mnohem více zařízení

Vyzkoušejte: Google Launcher je s novou aktualizací dostupný pro mnohem více zařízení

V únoru se na Google Play objevil oficiální launcher od Googlu, Experience Launcher. Do včerejšího dne byl dostupný pouze pro hrstku vyvolených zařízení, a to konkrétně pro smartphony řady Nexus a telefony z Google Play edice.

Dnes ovšem na můj Nexus 5 dorazil update, který přináší podporu více zařízení. Konkrétně jsem ho bez problémů nainstaloval na Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), ale oficiální zpráva od Googlu uvádí také například HTC One (M8), Huawei Ascend P7, HTC 816 či Samsung Galaxy S5. Pozitivní také je, že ke spuštění tohoto prostředí nepotřebujete nejnovější Android 4.4, ale postačí mu i starší verze 4.1.

Odkaz na Google Play

Marek Smékal

11 komentářů

 1. I u S4 je možnost nainstalovat z Google Play.

 2. kenny (neregistrovaný)

  Na Samsung galaxy s4 už to je měsíc kdy jsem to používal

 3. Na LG G2 to taky bylo dostupné, takže informační hodnota nula. A koukal jsem i na historii zařízení v gPlay a je to mimojiné kompatibilní i s S4 a S3…

 4. Matěj Kaňok (neregistrovaný)

  Neřekl bych do včerejšího dne protože na svém tabletu sencor element 8V3 už ho používám asi měsíc a to bez ROOTu. jen pro info mám android ve verzi 4.1.1

 5. Matěj Šišpela (neregistrovaný)

  No jo, to je moc hezký, že to máte na JB, ale co chudáci ICSka?? My s ICS si to bohužel nemáme možnost ani vyzkoušet :(

  • Co Icecream?? Ale co chudáci s 2.2.1!! Měl jsem v týdnu na starost uživatele, kterému nefunguje (slabě funguje) naše appka na tomhle historickém OS a ještě na HTC Wildfire.. Co na to říct, než se vysmát..

 6. Pekne, funguje dobre na SGS5. Jen skoda, ze to nejde kopletne i s se stahovaci listou a nastavenim.Mel jsem chvili Nexus 5tku a prostredi mne vyhovovalo vice nez u soucasny SGS5tky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).