Domů » Bleskovky » Vývojářská konference Samsungu: Nositelná elektronika, monitoring zdraví a virtuální realita

Vývojářská konference Samsungu: Nositelná elektronika, monitoring zdraví a virtuální realita

V těchto dnech se koná Samsung Developer Conference 2014, na níž včera korejský gigant představil některé novinky pro vývojáře i běžné spotřebitele. Nemalá část se týkala patrně největších trendů současnosti – nositelné elektroniky a služeb pro monitorování zdraví.

   

Zdravotní platforma Samsungu byla Samsung Digital Health (SDH) byla představena letos v květnu a nabízí to, co většina konkurentů – monitorování osobní aktivity, sportovních výkonů nebo příjmu potravy. V souvislosti s ní byl představen referenční hardware, náramek Simband, který je nyní dostupný vývojářům a ti na něm budou moci díky uvolněnému SDK experimentovat s různými modulárními senzory. Jinak náramek vypadá podobně jako hodinky Galaxy Gear S včetně zahnutého displeje.

   

Data budou sbírána do SAMIIO, nové cloudové platformy pro agregaci a analýzu dat z různých zdrojů. Samsung počítá s tím, že v budoucnu bude možné data sdílet se zdravotnickými službami, pojišťovnami atd. Bude však možné sbírat i jiná data než ta zdravotní, Samsung je otevřený jakémukoliv využití jeho cloudové služby, představil například tenisovou raketu společnosti Babolat, která na základě integrovaných senzorů vyhodnocuje styl uživatele a pomáhá mu zlepšit jeho hru.

Nezapomnělo se ani na virtuální realitu, představena byla nová kamera Project Beyond, schopná zaznamenávat video v 360° úhlu, které bude dále využitelné na headsetu Gear VR. Kamera, která vypadá jako hokejový puk, v sobě obsahuje 16 bočních kamer s širokoúhlými čočkami a jeden fotoaparát na horní straně. Každou vteřinu vyprodukuje toto kombo obraz o rozlišení 1 gigapixelu.

  

Samsung také uvolnil nové SDK pro vývoj aplikací na nositelnou elektroniku s operačním systémem Tizen, zejména pak hodinky Gear S, které disponují GSM modulem. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).