Domů » Bleskovky » Vývojáři Paranoid Android chystají první „profesionální“ ROM plnou vylepšení

Vývojáři Paranoid Android chystají první „profesionální“ ROM plnou vylepšení

Po CyanogenMod a AOKP je Paranoid Android (PA) nejpopulárnější vlastní ROM mezi uživateli Androidu. V minulosti již tým přišel s několika unikátními funkcemi, naposledy můžeme jmenovat Halo. Po představní Androidu 4.3 pracuje PA tým na aktualizaci ROM na nejnovější verzi systému, ale zároveň pracuje na něčem zásadnějším.

Tvrdí, že se bude jednat o velkou změnu pro scénu neoficiálních ROM a bude se jednat o první plnohodnotný profesionální firmware. Bude zajímavé, jak se vývojářům podaří tuto ideou implementovat, zde je jejich vyjádření: 

„Máme pro Android velké plány. Zabere to čas, ale nakonec to bude znamenat, že se přestaneme starat o tvorbu ROM, ale o vlastní profesionální firmware. To je něco, co vývojáři na scéně vlastních ROM zatím nedosáhli. Mělo by to být jasným oddělením od složitých řešeních na XDA-Developers, která nejsou určená pro běžné uživatele. Nebude se jednat o integraci milionu funkcí, které nikdo nechce. Soustředit se budeme na stabilitu a kvalitu uživatelského rozhraní. Brzy se dozvíte více informací.“

David Podzimek

6 komentářů

 1. Jsem rád,že kuchtěj ROMku i na Nouta1, pečlivě jejich kroky sleduji a jsem vskutku zvědav.

  Zatím jsem si zkušebně nahrál 10.1, bohužel vysoká spotřeba baterie a pár vychytávek které má TW(např. přímé volání),mě donutili přejít zpět na vařenou ROM s TW….ale, jak se zdá, máme se nač těšit :-)

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Jako velký zlepšovák by bylo super kdyby alternativní ROM zprovozňovaly veškerý HW. Ané že GSM\GPS\Wifi\BT je funkční maximálně tak u 10% vydaných ROM.

 3. Hodně dobré ROM. Hlavně práce se změnami dpi u kterékoli nainstalované aplikace jsou skvělé.

 4. kecinzer (neregistrovaný)

  PA mi nikdy nepřišla k chuti.

  Jediná přednost je PIE, HALO a změna DPI pro jednotlivé aplikace, která jde ale dosáhnout kdekoliv jinde pomocí Xposed frameworku.

  Navíc PIE a HALO mi přijdou spíš zhoršováky než naopak.

  Raději ROM nabitou funkcemi, které opravdu využiji a usnadním si používání telefonu – AOKP.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).