Vývojář přišel na způsob, jak doručit notifikace z iOS na Android Wear (video)

Google již dříve naznačil, že by platforma Android Wear v budoucnu mohla dostat podporu pro notifikace ze strany jablečných zařízení se systémem iOS, čímž by se mohly zvýšit prodeje nejrůznějších chytrých hodinek a další nositelné elektroniky. Nicméně od té doby se už žádné nové informace neobjevily, a v dubnu se navíc na trhu mají objevit chytré hodinky Apple Watch.

Oficiální podporu však často u produktů nahrazuje uživatelská komunita. Androidí vývojář Mohammad Abu-Garbeyyeh již přišel na řešení, jak ze systému iOS doručit notifikace na zařízení se systémem Android Wear. Využívá k tomu funkci nazvanou Apple Notification Center Service (ANSC), která se poprvé objevila v iOS 7. Jedná se o stejnou funkci, kterou využívají už například hodinky Pebble. A vzhledem k tomu, že ANSC je přímo integrované v iOS, není potřeba do zařízení instalovat žádnou další aplikaci či provádět jailbreak – notifikace z libovolné aplikace mohou být v tomto případě snadno odeslány do připojených hodinek.

Do chytrých hodinek je následně nutné nainstalovat .apk soubor, který vývojář vytvořit a aktuálně zvažuje, že jej nabídne jako open-source. Pro samotnou aktivaci a zprovoznění hodinek se systémem Android Wear budete stále potřebovat telefon s Androidem, nicméně pak už hodinky budete skrze doinstalovanou aplikaci moci spárovat s libovolným zařízení se systémem iOS 7+, ze kterého se vám budou doručovat vybrané notifikace. Situaci budeme i nadále sledovat a jakmile bude .apk dostupné ke stažení, budeme vás o tom informovat.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. Jan Suchý (neregistrovaný)

    Zajímavé. Doufám, že někdo vymyslí podobný postup i pro WP 8.1/10

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *