Využíváte reverzní nabíjení? Dejte nám vědět v anketě týdne

charging

Výdrž na baterii je u chytrých telefonů stále jedním z nejvíce ožehavých témat. Díky pokrokům v miniaturizaci hardwaru a lepší optimalizaci softwaru mohou moderní smartphony vydržet v provozu na jedno nabití poměrně dlouho i přes to, že technologie výroby akumulátorů v poslední dekádě nikterak významně nepokročila. Jistou výhodu skýtá také rychlé nabíjení, které umožní dobít některé smartphony až 120W výkonem za zhruba 20 minut.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 018
S reverzním nabíjením můžete proměnit váš telefon v powerbanku

Především u vlajkových modelů se ale objevuje také funkce, která místo rychlejšího nabití či delší výdrže umožňuje akumulátor naopak vyždímat rychleji – reverzní nabíjení. S touto funkcí lze proměnit váš smartphone v powerbanku, která může dobíjet jiná zařízení, například jiné telefony. Některé smartphony dokonce disponují reverzním bezdrátovým dobíjením, se kterým můžete doplnit šťávu třeba chytrým hodinkám, pro které v terénu seženete nabíječku jen obtížně.

Používáte funkci reverzního nabíjení u vašeho chytrého telefonu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Nás nicméně zajímá, jaký vztah k reverznímu nabíjení máte vy, naši čtenáři. Využíváte tuto funkci? Preferujete reverzní drátové či bezdrátové nabíjení? Nebo si nedokážete vůbec představit, že byste dobrovolně odčerpávali energii svého telefonu? Hlasujte v anketě nebo nám dejte vědět do komentářů.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku