Cena:

Vyšší výkon a lepší fotoaparát: Motorola RAZR 2 odkrývá své parametry

motorola razr retro mode

letos v září se dočkáme druhé generace novodobé Motoroly RAZR. První vlaštovka z loňského roku příliš velký úspěch nepřinesla, zejména kvůli chatrné konstrukci, slabšímu výkonu a nepřesvědčivému fotoaparátu. Podle zjištění komunity na serveru XDA-Developers by měl nástupnický model přinést několik vylepšení.

Motorola RAZR 2: stejné displeje, vyšší výkon a podpora 5G

Posílen bude výkon, který má zabezpečovat čipset Qualcomm Snapdragon 765, který se pyšní nejen slušnou výpočetní silou, ale také vestavěným 5G modemem. Procesoru má být k ruce 8 GB RAM, pro ukládání dat bude sloužit velkorysá paměť s kapacitou 256 GB. Motorola RAZR 2 má do vínku dostat i kvalitnější fotoaparát s rozlišením 48 megapixelů (Samsung ISOCELL Bright GM1), stále to však vypadá, že bude na zádech osamocen. Selfie kamerka se pak údajně bude pyšnit rozlišením 20 megapixelů.

motorola razr retro mode
Motorola u nového RAZRu nabízí dokonce retro režim, který aktivuje funkční prostředí původního telefonu. (Zdroj: The Verge)

Motorola RAZR 2 má dostat stejné displeje jako u první generace, snad se výrobci podaří alespoň vylepšit konstrukční osazení ohebného panelu do těla. Kapacita akumulátoru mírně naroste, avšak ani s 2 845 mAh nelze očekávat nijak obří výdrž. Motorola RAZR 2 je podle XDA-Developers vyvíjena zejména pro čínský a severoamerický trh, hovořit o dostupnosti v Evropě je prozatím předčasné.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.