TOPlist

Vyšperkujte si svůj iPhone: Cydia nabízí nový obchod s tématy a startuje projekt Theme it

Od včerejšího dne je z titulní stránky aplikace Cydia možné přistupovat do nového obchodu s tématy, která jsou dostupná jak pro iPhone 4 (sekce HD verze), tak i pro starší iPhony (SD verze). Jay Freeman (Saurik) spuštění výběrového katalogu témat oznámil teprve před několika hodinami a je možné, že se jedná o reakci na konkurenční službu Theme it, která má být shodou okolností dnes také uvedena do ostrého provozu. Majitelé iPhonu se tak mohou těšit na nová a zajímavá témata, kterými bude možné telefon oživit; tedy za předpokladu, že máte jailbreak.

V Cydii je možné nalézt tisíce různých témat pro zařízení se systémem iOS, spousta jich už ale není aktualizovaná pro nejnovější verzi systému a případně nejsou kompatibilní s iPhonem 4 a jeho retina displejem. Myšlenka na vytvoření ucelené databáze témat tak byla dobrým tahem. Většina jich sice v této nové sekci Cydie bude zpoplatněná, avšak uživatelé při jejich používání alespoň mohou spoléhat na nějakou podporu ze strany autora například při vydání nové verze iOS. Cydia Theme Center je přístupné přímo z hlavní obrazovky programu Cydia a o údržbu databáze témat se nebude starat Saurik, který je už tak velmi vytížený, ale obsah budou doplňovat administrátoři repozitářů MacCiti, ModMyi a BigBoss. V současné době je v databázi dostupných několik desítek kvalitních témat, přičemž větší množství je dostupné na starší verze iPhonů, ale i HD témata budou postupně přibývat. Některé skiny jsou zdarma, u placených se potom cena pohybuje v rozmezí 0,99 USD až 3 USD a platit můžete přes PayPal.

- - - -

U každého skinu je dostupný náhled a případné doplňující informace (množství nových ikonek aplikací či bonusová vylepšení skinu). Všechna témata jsou samozřejmě určena pro program Winterboard, který si z Cydie můžete zdarma stáhnout (jeho autorem je opět Saurik). Databáze skinů by měla být aktualizována jednou za dva týdny, ale není vyloučeno, že se interval zkrátí. Vše záleží především na aktivitě autorů témat a prodejních číslech.

Theme it: Konkurence pro Cydia Theme Center
V průběhu dnešního dne by měla být spuštěna konkurenční služba Theme it, skrze kterou by rovněž měla být pro jailbreaknuté iPhony dostupná celá řada výběrových témat pro Winterboard. Theme it by měl navíc nabízet i skiny pro iPad. Databázi bude možné prohlížet jak přes stránky ThemeItApp.com, tak i přes speciální aplikaci stáhnutelnou skrze Cydii.

Uživatelé jablečných zařízení tak získají hned dva katalogy prémiových témat a odpadne tak nepříjemné listování mezi několika tisíci současnými skiny přímo v Cydii, které sice byly ve většině případů dostupné zcela zdarma, ale uživatel se při selekci téměř ztrácel a pokud jste neměli konkrétní tip na nějaký zajímavý kabátek, bylo často hledání toho optimálního velmi zdlouhavé.

Zdroj: GadgetsDNA

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku