Domů » Bleskovky » Vyšlo další sestavení Windows 10 (Mobile) pro insidery: Má více známých chyb, než předchozí

Vyšlo další sestavení Windows 10 (Mobile) pro insidery: Má více známých chyb, než předchozí

Do vydání letního updatu Windows 10 zbývají přesně dva týdny, brzy by měla být podepsána verze RTM (Release to manufacture), která půjde do ostrého provozu a zároveň bude zaslána výrobcům zařízení. Žhavým kandidátem na verzi RTM bylo víkendové sestavení s číslem 14390, které se jako RTM verze chová, nakonec však v Redmondu ještě stihli pár úprav a pro počítače i smartphony vydali nové sestavení s číslem 14393.

windows-anniversary-update

Opět se našla místa, na nichž bylo co zlepšovat. Na počítačích by měly lépe fungovat funkce Cortana, centrum akcí a nabídka Start; na telefonech už korektně funguje funkce nahrávání hovorů, a také byly opraveny chyby objevující se u dual SIM zařízení. Starší Lumie by navíc měly déle vydržet na jedno nabití.

Stále s chybami, hlavně na smartphonech

Co nás ale překvapuje, je seznam přiznaných chyb, který je širší než u sestavení předchozího. Počítačová Windows 10 mohou zamrzat na zařízeních Surface Pro 4 a Surface Book, což má vyřešit budoucí aktualizace ovladače fotoaparátu.

Mobilní Windows 10 se potýkají se samovolným odpojováním od Wi-Fi sítí, může docházet k zamrzání systému při vypínání Bluetooth a v aplikaci peněženka je stále nutné potvrzovat každou akci dvojnásobným zadáním PIN.

Doufáme, že s těmito problémy Microsoft sestavení 14393 jako „finální“ nevydá, byť zatím se zdá, že se tentokráte skutečně jedná o verzi RTM.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
34 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments