Sledujte nás na YouTube

Vyšlo další sestavení Windows 10 (Mobile) pro insidery: Má více známých chyb, než předchozí

Do vydání letního updatu Windows 10 zbývají přesně dva týdny, brzy by měla být podepsána verze RTM (Release to manufacture), která půjde do ostrého provozu a zároveň bude zaslána výrobcům zařízení. Žhavým kandidátem na verzi RTM bylo víkendové sestavení s číslem 14390, které se jako RTM verze chová, nakonec však v Redmondu ještě stihli pár úprav a pro počítače i smartphony vydali nové sestavení s číslem 14393.

windows-anniversary-update

Opět se našla místa, na nichž bylo co zlepšovat. Na počítačích by měly lépe fungovat funkce Cortana, centrum akcí a nabídka Start; na telefonech už korektně funguje funkce nahrávání hovorů, a také byly opraveny chyby objevující se u dual SIM zařízení. Starší Lumie by navíc měly déle vydržet na jedno nabití.

Stále s chybami, hlavně na smartphonech

Co nás ale překvapuje, je seznam přiznaných chyb, který je širší než u sestavení předchozího. Počítačová Windows 10 mohou zamrzat na zařízeních Surface Pro 4 a Surface Book, což má vyřešit budoucí aktualizace ovladače fotoaparátu.

Mobilní Windows 10 se potýkají se samovolným odpojováním od Wi-Fi sítí, může docházet k zamrzání systému při vypínání Bluetooth a v aplikaci peněženka je stále nutné potvrzovat každou akci dvojnásobným zadáním PIN.

Doufáme, že s těmito problémy Microsoft sestavení 14393 jako „finální“ nevydá, byť zatím se zdá, že se tentokráte skutečně jedná o verzi RTM.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

34 komentářů

 1. Po snaze vypnout bluetooth v centru akcí mi občas zamrzne smartphone už asi 10 buildů dozadu :)

 2. kdo ví zda to časem půjde na něčem spustit, možná na surface

  • No potěš koště, stežujete si pořád na něco na WMmania, jsem byla ráda, že na Snartmanii nejste a ejhle :D

   • Pišta (neregistrovaný)

    Mathiel, nevzdávej to, napotřetí se ti ten server už určitě podaří napsat správně! :) :) :)

 3. kropovez (neregistrovaný)

  To bluetooth v centru akcí zlobí neustále. Jinak už všechno funguje a problémy s wifi jsem nezaznamenal.

 4. Kde je ten chytrolín co nešetří kritikou naposledy na iOS že každá nová verze přináší další chyby, jirko co se k tomuhle vyjádřit???

  • Já ho zaskočím….:-)

  • Tedy: ty nevidis rozdiel medzi IP (tento build a x dalsich predtym) a produkcnou (iOS ktore priniesli viac zleho ako dobreho) verziou?

   • No to je trochu otázka. Nepřijde ti divné, že ty problémy vždycky začínají „v americe…. „, resp. že snad nikdy nikdo z blízkých v okolí neměl žádnou potíž jako „tak v americe…“. A že to jsou většinou vyřazené věci s diskusí, že někdo má problém?
    Vždyť je to úplně stejné i tady na stránkách, „udělal jsem update a problém…“ u Sony, Huawei, Lenovo…. Jen si toho nějak americká média nevšímají, divné.
    Ono tedy většinou stačí udělat po update HR a problém solved (u kohokoli).
    Ty víš škody než užitku:-)

   • UNI: no jasne :) Zas si sa ukazal ;)

 5. PN (neregistrovaný)

  Držím WIN na mobilech všechny palce :) Když vytvářím aplikace (UWP), tak v podstatě použiji skoro všechen kód jak pro desktop tak pro mobil. Když tu aplikaci upravuji pro Android, tak se z toho vždy málem okotím :)

  • Ale no, veď nikto nevytvára UWP, všetci na to kašlú. Tak vravia experti tu na SM a tí majú vždy pravdu.

   • Těm bych nevěřil.
    Mají windows depresi jako jsem měl já.
    Říkal to Jirka,tak jsem hned šel do sebe, a už je to o.k.
    Začínám znovu věřit.
    Zítra vrátím iPhone 6S plusko, vezmu Lumču 950XL a krásně se s ní zžiju jako Jirka.
    Ky,by náhodou ne, tak ji dám manželce,která si jako Jirkova mobilní Windows velice oblíbila, i když o tom ještě neví, protože má Sony Xperii compact.

   • Tú depresiu ti verím. Tiež by som ju mal, keby som musel používať iP6S ;)

   • PN (neregistrovaný)

    Oni ty UWP aplikace nejsou zase žádná výhra, oni se bez “store” celkem špatně instalují :( Jediná výhra je že to stejné naprogramované běží na mnoho železech (WIN desktop, WIN mobilní, WIN IoT například malina).

   • Já ho používat nemusím, jenom zjišťuji co je možné dělat na aplikacïch od MS na iOS 9.3.3, a potom ji mám.

   • No tak sa podeľ.

   • Hele, vždyť mne tak trochu znáš.
    Zkusil jsem to.
    Nechci to.
    Zkoušel jsi to taky?

   • Práve že už dávno a teraz nemám možnosť, tak sa pýtam…

   • Necháme to na později jo…
    Otestuji ještě L950XL a HP Elire x3 a potom napíšu.

   • Takže zas som sa nedozvedel. A mňa fakt zaujíma, v čom sú tie MS aplikácie lepšie na konkurenčných OS… Nikto mi to zatiaľ konkrétne nepovedal

   • A už se ani o iPhone 6S Plus nedozvíš, dnes jsem ho jak jsem výše psal vrátil…

  • Přeji hodně instalací na nové přístroje.
   Rozhodně není čeho se obávat,spíše naopak.
   Příští rok bude ještě lepšï než ten letošní.
   Tak ať se daří a hlavu vzhůru.

   • No to je trochu otázka. Nepřijde ti divné, že ty problémy vždycky začínají “v americe…. “, resp. že snad nikdy nikdo z blízkých v okolí neměl žádnou potíž jako “tak v americe…”. A že to jsou většinou vyřazené věci s diskusí, že někdo má problém?
    Vždyť je to úplně stejné i tady na stránkách, “udělal jsem update a problém…” u Sony, Huawei, Lenovo…. Jen si toho nějak americká média nevšímají, divné.
    Ono tedy většinou stačí udělat po update HR a problém solved (u kohokoli).
    Ty víš škody než užitku:-)

   • Sakra vedle, hele redakce, co takhle sem dát 10-30s polštářek na editaci/smazání, pokud není na příspěvek reagovano nebo spíš dokud není reagovano?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *