Domů » Bleskovky » Microsoft dokončuje letní update Windows 10: Insideři si mohou stáhnout kandidáta na RTM

Microsoft dokončuje letní update Windows 10: Insideři si mohou stáhnout kandidáta na RTM

Včera večer Microsoft vydal nová sestavení Windows 10 pro počítače a smartphony. Nesou číslo 14390 a stáhnout si je mohou ti insideři, kteří mají kruh aktualizací nastavený na rychlý.

windows-anniversary-update

I když to Microsoft přímo nepotvrdil, nové sestavení má být (minimálně pro počítače a tablety) jedním ze žhavých kandidátů na verzi RTM, která bude zaslána výrobcům zařízení a za dva týdny vypuštěna do ostrého provozu. Naznačuje to prázdný seznam známých chyb, a také postřeh šéfredaktora serveru Windows Central Daniela Rubina, který tvrdí, že Microsoft v tomto sestavení sbírá telemetrická data způsobem, jako by se jednalo o verzi RTM.

https://twitter.com/Daniel_Rubino/status/754018532212498432

Šéfka Insider programu Dona Sarkar nicméně stále prosí Insidery, aby tento víkend používali Windows jinak než obvykle a reportovali případné nejasnosti do Feedback Hubu. Pokud však nedojde k nalezení nějaké fatální chyby, bude zřejmě sestavení 14390, případně jeho blízký nástupce, označeno za „finální“.

WindowsMobile

Otázkou je, zda je do ostrého provozu připraven letní update Windows 10 Mobile. Současné sestavení stále trpí dvěma chybami – nezobrazuje se záznamník hovorů a aplikace Peněženka vyžaduje opakované zadání PIN. Microsoft nicméně tvrdí, že se jedná o problémy, které budou vyřešeny jako aktualizace aplikací z Windows Store, takže samotný systém by již také měl být bez chyb.

Pokud jste konzervativní Insider, můžete rovněž zkontrolovat službu Windows Update: V pomalém kruhu aktualizací vyšel předchozí build s číslem 14388.

xbox-one

Na závěr musíme ještě zklamat majitele konzole Xbox One, ti se budou na velký letní update těšit o něco déle. Dona Sarkar v minulém týdnu potvrdila, že update desítek bude probíhat ve vlnách, přičemž na prvním místě budou počítače, tablety a smartphony, zatímco Xbox a Hololens se dočkají později v tomto roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments