Domů » Bleskovky » Výsledky čtenářské ankety: jaké jsou důvody pro migraci na jiný systém?

Výsledky čtenářské ankety: jaké jsou důvody pro migraci na jiný systém?

smartphony

Opustit některý z mobilních operačních systémů není jednoduchá věc. S přibývajícím časem, který v něm uživatel stráví, je jeho opuštění čím dál tím složitější, nicméně občas nastanou situace, kdy je změna zkrátka nevyhnutelná. V našich anketách v minulých dvou týdnech nás zajímalo, co by byl dostatečně pádný důvod, abyste opustili váš současný systém.

iPhone 13 5
Reklamy v iOS by nerozdýchalo 26 procent uživatelů

V případě ankety o útěku z iOS hlasovalo ke chvíli psaní tohoto textu 1013 respondentů. Nejvíce z vás by rozlítily reklamy (26 %, 262 hlasů), dále byste nebyli spokojení s koncem politiky „soukromí na prvním místě“, kterou Apple dlouhodobě razí (24 %, 244 hlasů), a na třetím místě by vás k migraci přesvědčil dostatečně zajímavý telefon s Androidem (15 %, 152 hlasů).

Jak je to s útěkem z Androidu? V anketě do chvíle psaní tohoto textu hlasovalo 1 466 respondentů. Největším důvodem pro změnu platformy je podle vás nelepšící se situace s aktualizacemi (15 %, 214 hlasů), druhé místo obsadilo utahování kohoutků ze strany Googlu, jinými slovy omezování svobody systému (14 %, 206 hlasů), a na třetí místo se dostala únava z neustálého nastavování a ladění systému (13 %, 193 hlasů).

Samsung Galaxy Z Flip 3 bez vodoznaku 3
Nelepšící se situace s aktualizacemi by donutila opustit Android 15 % uživatelů

Naopak nejméně vás v případě iOS trápí upuštění od těsnější integrace v rámci ekosystému Applu (6 %, 59 hlasů) a zhoršující se softwarová podpora (8 %, 78 hlasů). U Androidu vás poté k odchodu nejméně přesvědčí přílišné napodobování iOS (11 %, 157 hlasů) a cenově přijatelný telefon s iOS (12 %, 170 hlasů).

I přes nesmiřitelnou rivalitu obou táborů je dobré vědět, že existují důvody, kvůli kterým byste vy uživatelé byli ochotni svůj primární systém změnit. Díky tomu totiž nemohou Apple ani Google usnout na vavřínech.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. V iOS jsou nějaké reklamy?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).