Domů » Bleskovky » Výsledky benchmarků: Jak obstály vlajkové lodě z CESu?

Výsledky benchmarků: Jak obstály vlajkové lodě z CESu?

Na veletrhu CES byla představena poměrně velká škála zařízení, jež se za svůj výkon rozhodně nemusejí stydět. Své nové vlajkové lodě tu představily zejména společnosti Sony, ZTE a Huawei a to konkrétně modely Sony Xperia Z/ZL, ZTE Grand S, Huawei Ascend D2 a Ascend Mate. Který z nich si ale vzhledem k velké podobnosti vybrat? S výjimkou posledního jmenovaného modelu mají všechny ostatní pětipalcový fullHD displej, čtyřjádrový procesor a 2 GB RAM, Ascend Mate se poté výbavou také shoduje ale nabídne větší 6,1 palcový displej. Shoda panuje se i v otázce operačního systému, jímž se stal Android. Redaktoři webu Engadget.com nám nabízejí srovnávací tabulku s výsledky nejpopulárnějších benchmarků. Upozorňujeme, že hodnoty byly naměřeny na prototypech zařízení a u finálních se ještě mohou lišit.

   
Huawei Ascend D2, Sony Xperia Z a ZTE Grand S 

Sony Xperia Z Sony Xperia ZL Huawei Ascend Mate Huawei Ascend D2 ZTE Grand S
Quadrant 8,060 8,062 5,479 4,670 4,697
AnTuTu 10,219 13,589 9,480 6,907 7,992
SunSpider * 0.9.1 (ms) 1,864.9 1,881.4 N/A N/A 1,860.5
CF-Bench 13,921 17,197 12,799 11,559 10,139

V případě benchmarku SunSpider nižší hodnota značí lepší výsledek

Jak je vidno, suverénně nejvyšším papírovým výkonem disponuje vlajková loď společnosti Sony s označením Z/ZL (liší se pouze rozměry, hmotností, několika konstrukčními prvky a menším rozlišením nahrávaného videa u druhého modelu, přičemž oficiálně se do ČR dostane model Xperia Z, a to v březnu za cenu okolo 16 900 Kč). Nutno ale podotknout, že čísla v benchmarcích zdaleka nejsou vše a v praxi bude daleko větší roli hrát optimalizace systému. S tou však Sony nikdy nemělo výrazné potíže a tak se dá očekávat, že se v tomto ohledu nic nezmění. Vrcholové příčky benchmarků japonskému výrobci  ale nejspíše nevydrží dlouho, jelikož brzy tu máme veletrh MWC konající se v Barceloně, na němž bude představeno pravděpodobně ještě více zařízení než na CESu, a tak se dá očekávat, že se objeví nové a ještě výkonnější přístroje.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

14 komentářů

 1. fore (neregistrovaný)

  No ty cisla jsou nejaky divny… na moji s3 ( v Antutu ) sem pri pretaktovani na 1.6 ghz nameril 17 600 bodu :) Full HD asi dava pekne zabrat….

 2. 24petusko (neregistrovaný)

  „Vlakove lode“

  skriatok zauradoval, je to usmevne

 3. AlexanderStick

  A není divný že ta plastova, levnější a chudší ZL má všude lepší výsledky než prémiová, sklo a sklolaminátova, dražší a lepší varianta Z?

  A pro redakci, i když jsem využil váš email chyby v katalogu, pořád jste neopravili v katalogu kde máte u Xperie Z fotografie Xperie ZL a informaci o SDXC i když dokonce i na oficiálních strankach uvádějí SDHC.

 4. Je fakt, že jsem čekal lepší výsledky, moje SGNote má v antutu 9500 bez jakýchkoli úprav a to je víc jak rok starej mobil

  njn není kam se hnát :d

 5. jandurek (neregistrovaný)

  Je vidět, že Full HD dá telefonu zabrat, tohle nejsou moc oslnivé čísla.

  Ale co, je to první generace takových zařízení a první generace nikdy není dokonalá.

 6. W8 (neregistrovaný)

  mne pride smiešne ,že akýkolvek test nového androidu a prvé čo sa testuje ešte sa nestihol ani zahriať z krabice vytiahnutý , sú benchmarky

  a podme kto ma väčší , jak v školke ked sa ukazovalo v gatiach to tam čo má

  keby radšej úkazali ,že to onečne nie je zabugované a že to nelaguje ale takto je to len na smiech

  a s tým fullHD tak to ešte len budu prestávky na kávu,pri prezeraní obrázkov

  a trhač asfaltu MTK , kto tomu uverí že su to super CPU je asi vôl

  samsung CPU aspoň „umí“

 7. Divitel (neregistrovaný)

  Divné.. Rok starý HTC One X (žádné plus) bez úprav Android 4.1 – Antutu 14437. Tedy o třetinu až polovinu vyšší výkon než u většiny mimo Sony… Hm..

 8. X+ jen z nudy test antutu, 16199. Nevím, nakolik v tom hraje roli restart, ale telefon bez něj běží od třetího, takže dvanáct dní a s tím jsem dělal test. Podotýkám, žádný root, stock.

 9. Hlavis (neregistrovaný)

  Tak muj Nexus 4 ma 16038…

 10. e233 (neregistrovaný)

  Tak doufám že až bude jeden z dalších updatů na novější android tak výrobce nepoužije svou oblíbenou výmluvu že ho „tento mobil nedostane poněvadž nemá dostatečné parametry a tudíž by na tomto zažízení nebyla práce zcela plynulá“

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).