Domů » Články » Výsledky ankety Mobilní aplikace roku 2016: Které aplikace

Výsledky ankety Mobilní aplikace roku 2016: Které aplikace

Máme pro vás výsledky letošního ročníku ankety Mobilní aplikace roku 2016 – absolutním vítězem se tentokrát stala aplikace Můj Vodafone. Kromě nejvyššího ocenění, které získává aplikace s největším počtem hlasů, tvůrci aplikace získali ještě další ocenění, a to v kategorii Klientský servis.

Slavností vyhlášení ankety Mobilní aplikace roku 2016 proběhlo dnes 15. června v podvečer v rámci setkání COMMUNICATION WEDNESDAY v La Loca MUSIC BAR & LOUNGE. Nezávislá podnikatelská síť TUESDAY Business Network tuto anketu pořádá již pošesté. Cílem je vybrat a ocenit ty nejlepší české a slovenské aplikace pro mobilní telefony a tablety ve 12 kategoriích.

aplikaceRoku2016

Od 1. do 27. března mohla široká veřejnost nominovat jakoukoli českou či slovenskou aplikaci pro mobil nebo tablet. Z nominovaných projektů vzešlo celkem 146 finalistů z řad českých a slovenských aplikací, které byly následně rozděleny do jednotlivých kategorií. Od 19. dubna do 22. května probíhalo hlasování, do kterého se zapojilo rekordních 30 757 uživatelů internetu. To je téměř 2,5krát více než v předchozím roce.

Největší počet hlasů získala aplikace Můj Vodafone. Stala se tak absolutním vítězem ankety, zároveň získala i ocenění v kategorii Klientský servis.

Odborná porota udělila v anketě cenu Marketingové inspirace. Tu získala aplikace od Nadace ČEZ EPP Pomáhej pohybem.

Kromě toho byly letos uděleny dvě speciální ocenění. Aplikace Záchranka se stala nejpřístupnější aplikací pro handicapované uživatele a získala cenu Blind Friendly. Záchranka zároveň obsadila první místo i v kategorii Aplikace pro lepší svět. Druhé speciální ocenění a titul nejlepší UX aplikace, který uděluje agentura Dobrý web, získala aplikace IDOS Jízdní řády. Ta obsadila i první místo v kategorii Životní styl. 

Výsledky ankety

 • Aplikace pro lepší svět – Záchranka (Medical Information Technologies, s.r.o.)
 • E-commerce aplikace – Slevomat (Slevomat.cz, s.r.o.)
 • Hry – Mozkovna (AdlexApps)
 • Klientský servis – Můj Vodafone (Vodafone Czech Republic, a.s.)
 • Média – Livesport (LiveSport s.r.o.)
 • Nejlepší tabletová aplikace roku – Prima play (PRIMA ON-LINE, s.r.o.)
 • Novinka roku – LOH 2016 (T-Mobile Czech Republic, a.s.)
 • Životní styl – Jízdní řády IDOS (MAFRA, a.s.)
 • Mobilní aplikace roku 2016 ­ (absolutní vítěz) – Můj Vodafone (Vodafone Czech Republic, a.s.) 

Hodnocení odborné poroty

 • Marketingová inspirace – EPP Pomáhej pohybem (Nadace ČEZ)

Speciální ocenění

 • Nejlepší UX mobilní aplikace – Jízdní řády IDOS (MAFRA, a.s.)
 • Nejpřístupnější aplikace – Záchranka (Medical Information Technologies, s.r.o.)

Kompletní informace o anketě spolu s výsledky včetně popisu vítězných aplikací naleznete na stránkách AplikaceRoku.cz, případně v tomto PDF souboru.

Hlavním partnerem ankety je společnost T-Mobile. Partnery jsou Blind Friendly a Dobrý web. Mediálními partnery jsou Androidmarket.cz, Applenovinky.cz, Appliště, Dotekománie.cz, Jablíčkář.cz, Letemsvětemapplem.eu, Lupa.cz, mobilenet.cz, Root.cz, Smartfoun.cz a SMARTmania.cz. Anketu pořádá nezávislá podnikatelská síť TUESDAY Business Network.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).