Domů » Bleskovky » Vyšel Microsoft Edge pro Android: přesvědčí vás k výměně prohlížeče?

Vyšel Microsoft Edge pro Android: přesvědčí vás k výměně prohlížeče?

Když je nemůžeš porazit, přidej se k nim. Microsoft po týdnu od vypuštění prohlížeče Edge pro iOS vydal i verzi pro systém Android. Pokud používáte Microsoft Edge i na svém počítači s Windows 10, možná vás některé funkce přinutí ke změně prohlížeče i na telefonu.

Přihlásíte-li se do mobilního Edge pod svým Microsoft účtem, můžete se těšit na provázanost s počítačem – budou se synchronizovat záložky, uložená hesla a seznamy stránek, které máte uložené k pozdějšímu přečtení. Od příštího týdne po vydání Fall Creators Updatu navíc bude možné přecházet plynule mezi oběma zařízeními, stačí stisknout ikonku Continue on PC a rozečtený text se okamžitě objeví na obrazovce počítače.

Díky použití vykreslovacího jádra Blink zobrazuje mobilní Edge webové stránky stejně, jako například Google Chrome. Edge na Androidu může stejně jako ve Windows sloužit jako čtečka elektronických knih ve formátu e-pub, případně jako prohlížeč souborů PDF. Potěší i možnost změnit výchozí vyhledávač Bing za jiný.

Zamrzí snad jen, že adresní řádek je oproti mobilním Windows umístěn při horním okraji displeje, že ikonka otevřených záložek nezobrazuje jejich počet a že aplikace zatím není počeštěná. Microsoft ji také zatím vypustil jako preview, a je možné, že některé z těchto nedostatků v příštích aktualizacích napraví.

Microsoft Edge
Microsoft Edge

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments