Domů » Bleskovky » Vyšel Adobe Photoshop pro iPad. Spousta funkcí mu však chybí

Vyšel Adobe Photoshop pro iPad. Spousta funkcí mu však chybí

Více než rok od oznámení grafického nástroje Adobe Photoshop pro iPad jsme se dočkali jeho uvedení. Potvrdily se však nedávné zvěsti, že o zcela plnohodnotný Photoshop se nejedná, byť disponuje stejným rozhraním jako jeho počítačový protějšek.

ipad photoshop

Photoshop pro iPad zatím nabízí pouze základní funkce

Adobe se při návrhu tohoto produktu zaměřilo především na základní funkce, jako je běžné kreslení, retušování, maskování, prolínání, používání vrstev, apod. Bohužel spousta funkcí chybí; k dispozici nejsou filtry, vlastní štětce, vektorové kreslení, úpravy RAW, styly vrstev, atd. Adobe slibuje, že chybějící funkce doplní v následujících aktualizacích. Nad rámec klasického Photoshopu alespoň verze pro iPad přináší nativní podporu Apple Pencil, a to v první i druhé generaci.

photoshop

Adobe Photoshop pro iPad je podporován na následujících zařízeních:

  • Všechny modely iPad Pro
  • iPad 5. generace
  • iPad Mini 4
  • iPad Air 2

Aplikace je ke stažení v App Store, vyžadováno je předplatné služby Creative Cloud; pro ty, kdo jej nemají, nabízí Adobe 30denní zkušební lhůtu.

‎Adobe Photoshop
‎Adobe Photoshop
Autor: Adobe Inc.
Cena: zdarma+

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Anonym
Petr

Neni divu, ze na takovem kalkulackovem OS to nema plnohodnotne funkce.. A co na to takova RAM? :D

Marty
Anonym
Marty

Je fakt, že Android má problém i s 8GB RAM co se týká práce s grafikou, videem a kreslením. Jak budou přibývat nové funkce, z velké části odpadne potřeba používat PC. Otázka je, jestli se Android plnohodnotné verze někdy dočká.

Petr
Anonym
Petr

Jj, Note9 je toho dukazem, i se 6GB ram si poradi s grafikou bravurne. iOS ma co dohanet. Photoshop na nem funguje bravurne a plnohodnotne, ne orezane, jako na iOS.

Marty
Anonym
Marty

Ne, není tam plnohodnotná verze. Je tam ta, která je doteď na iOS. Nová verze dorazila na iPadOS. Snažíš se shodit něco čemu ani nerozumíš.

Marty
Anonym
Marty

Jakákoliv práce s grafikou a videem je na Androidu tragická a logicky to snad nikdo dobrovolně nedělá, protože produktivita práce se rovná nule. Můžeš s tím nesouhlasit, můžeš prskat, ale to je tak vše co s tím můžeš udělat. Ale pokud to uhasí tvou zášť a namasíruješ si tím ego, tak si alespoň nastuduj fakta ať pak nevypadáš jako bl.bec.

David
Anonym
David

Tady někdo nemůže skousnout, že kalkulačka iOS je v něčem lepší než děravý freeware…

lukass71
Uživatel
lukass71

Note 9 lepsi na plnohodnotny photoshop… to to zase tenhle tejden zacina. Ale tak od zabanovanyho jirky co jinyho by clovek cekal..

xzeit
Uživatel
xzeit

Dneska už Note 10

JP23
Uživatel
JP23

@David: A ten někdo je sám HTCJ pod svým 50. fake nickem. Jiný nick, ale pořád ta samá tupě agresivní nenávist a porucha osobnosti. Smutná figurka.

Marty
Anonym
Marty

xzeit: pokud myslíš tvoření příspěvků na sociální sítě, telefon postačí. Cokoliv jiného je totální nesmysl. Rád bych viděl, jak na telefonu navrhneš design webu, billboardu nebo celé firemní identity tak, aby ti to klient zaplatil. Rádi tě pozveme k nám do grafického studia, kde uděláme videodokumentaci toho jak tvoříš grafiku na mobilním telefonu.

Petr
Anonym
Petr

Na tvoreni prispevku na socialni site je prave jako stvoreny ten iOS. Osekana kalkulacka.

///
Anonym
///

V cem konkretne osekana kalkulacka? Co oproti Androidu neumi?

Marty
Anonym
Marty

To určitě, když na Android žádná alternativa není a plnohodnotný Photoshop už vůbec ne. Nicméně vedle v kanclech na iPadech Pro grafiku tvoří z větší části a super. Na Androidu to nemají na čem dělat, protože nic neexistuje. Ale jak tady pročítám diskuze, tak diskutuju s automechanikem, takže se nemáme o čem. Blb.ec jsi a navíc nemáš vzdělání a ani nevíš, že plnohodnotná verze PS na Android ani není. Tak si povídej sám se sebou, Petře, nebo Jiří nebo kdo vlastně jsi (je mi to jedno).

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Po více jak roce vývoje velké zklamání.

MKLumia1020
Uživatel
MKLumia1020

Je to fajn, že přišla, sice stále ořezaná ale věřím, že to časem vylepší.
Co mi vadí je způsob předplatného…. pro někoho kdo toho potřebuje používat víc super, ale pro poloprofi lidi je to zbytečně drahé kvůli PS na iPad platit celý balík služeb.

Takže za mne asi stále lepší AFFINITY – tím neříkám že by PS bylo špatné.