Domů » Bleskovky » Výroční update Windows 10 (Mobile) je hotov, Microsoft však na poslední chvíli vydává opravy

Výroční update Windows 10 (Mobile) je hotov, Microsoft však na poslední chvíli vydává opravy

V minulém týdnu vydal Microsoft sestavení Windows 10 (Mobile) s číslem 14393, které je zjevně tím, jež bude v příštím týdnu vypuštěno do ostrého provozu jako letní výroční update. Bohužel stále evidentně není úplně hotovo, v posledních dnech vyšly rovnou dva kumulativní updaty, které opravují na poslední chvíli nalezené chyby. Číslo sestavení již ale poskakuje pouze po desetinkách, včera vydaný poslední build nese číslo 14393.5, před ním vyšlo sestavení 14393.3.

windows-anniversary-update

Microsoft v těchto dvou verzích opravil problémy s otáčením virtuální klávesnice na tabletech a odkládání aktualizací v režimu Connected Standby. Našly se i chyby ve Windows Store, kvůli licenčním problémům například nebylo možné spouštět některé nainstalované aplikace, či někdy správně nefungovalo psaní do vyhledávacího řádku. Dále byla zlepšena spolehlivost prohlížeče Microsoft Edge při aktivovaných doplňcích AdBlock a LastPass. Lepší má být i výdrž baterie ve chvílích, kdy je zařízení nečinné.

Sestavení 14393.3 a 14393.5 dokazují, že i ve verzi RTM je stále co opravovat. Doufáme, že do příštího úterý, kdy bude update vypuštěn na více než 350 milionů zařízení po celém světě, se Microsoftu podaří odstranit drtivou většinu chyb, aby byl přechod na novou verzi pro všechny bezproblémový. Pokud ještě systém Windows 10 nainstalovaný nemáte, tak vězte, že tento pátek končí akce na bezplatný update z Windows 7 či 8.1.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments