Domů » Bleskovky » Výrobce smartphonů Gionee zbankrotoval. Nechává za sebou obří dluhy

Výrobce smartphonů Gionee zbankrotoval. Nechává za sebou obří dluhy

Očekávané se stalo skutečností. Čínský výrobce smartphonů Gionee se dostal do obřích dluhů a přestal plnit své závazky vůči dodavatelům. Podle rozhodnutí čínského soudu firma oficiálně vstoupila do konkurzu, ve kterém bude rozhodnuto o její budoucnosti. Gionee si najalo restrukturalizační konzultanta, který má najít cestu z dluhů. Ty aktuálně činí 20,2 miliard CNY (asi 66,5 miliard korun) a jsou rozděleny mezi 648 věřitelů, polovina z toho jsou banky.

Zakladatel Gionee Liu Lirong věří v dobrý konec, který by mohl nastat v horizontu 3 až 5 let. Ten samý člověk je přitom obviňován, že část firemních prostředků (asi 1 miliardu CNY) prohýřil v kasinu. Gionee se do červených čísel dostalo mezi roky 2013 a 2015, kdy vykazovalo měsíční ztráty okolo 100 milionů CNY (asi 330 milionů korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments