Domů » Bleskovky » Výrobce oblečení Under Armour kupuje Endomondo a MyFitnessPal: Bude z toho profitovat HTC?

Výrobce oblečení Under Armour kupuje Endomondo a MyFitnessPal: Bude z toho profitovat HTC?

Mobilní technologie a sport jsou si poslední dobou čím dál bližší, díky nim je možné sledovat statistiky sportovních výkonů ruku v ruce s údaji o vašem zdraví, aniž by vás například drobný fitness náramek na ruce obtěžoval. Není proto divu, že se o chytré senzory snímající různé sportovní veličiny zajímají i výrobci sportovního oblečení, například společnost Under Armour má ve své nabídce hrudní pás zaznamenávající srdeční aktivitu nebo chytré tričko s akcelerometrem a dalšími senzory.

  

Naměřená data jsou sbírána do aplikace MapMyFitness, společnost má ale evidentně se sbíráním sportovních výsledků širší záměry – právě oznámila akvizici společností MyFitnessPal a Endomondo. Za první z nich výrobce oblečení utratil 475 milionů dolarů, za druhou 85 milionů. Díky tomuto nákupu získala společnost účty více než 120 milionů registrovaných sportovců, podle vyjádření společnosti hodlá nechat obě společnosti působit samostatně.

 

O Under Armour je poslední dobou hodně slyšet, na lednovém veletrhu CES společnost oznámila partnerství s HTC. Je možné, že tchajwanský výrobce bude ze současné akvizice těžit, na MWC má údajně představit vlastní chytrý náramek, který by mohl exportovat data právě do nově nabytých aplikací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  No nechtěl bych bejt teď v kůži uživatele jedné z těch aplikací.

  • Satforst (neregistrovaný)

   Hmm a to sem začal MyFitnessPal před nedávnem používat, celkem fajn věc a naráz abych začal hledat něco nového pro případ, že toto projde „super“ změnou:/…

  • Johny (neregistrovaný)

   Můžeš to zkusit splácat třeba z runtasticu, ale nemyslím si, že by to bylo úplně pohodlný. Záleží o co ti jde, co a jak trackuješ. K zahození rozhodně nejsou ani Kalorické Tabulky, i když jejich mobilní aplikace je tak za dobrou 3.

  • zkill (neregistrovaný)

   Chtěl bych se zeptat k čemu jsou dobré ty různé počítače kalorii. Člověku to přece nepomůže zhubnout. Bez aktivního pohybu je sebelepší aplikace k ničemu.

   Stačí pouhých 100km měsíčně běhu a člověk nemusí moc řešit nějaké kalorické tabulky.

  • Johny (neregistrovaný)

   Zkill: například pokud cvičíš na získávání svalů, musíš kontrolovat přísun jednotlivejch složek stravy. Kolik přijímáš proteinu, uhlovodíků, tuků a jestli přijímáš potravy dostatek. Tohle ti to do značné míry usnadní, protože nemusíš všechno psát na papír. Naskenuješ kód nebo si potravinu uložíš a pak ti to tyhle věci samo spočítá. Stejně tak pokud má někdo poruchu příjmu potravy a potřebuje upravit jídelníček, je tohle dobré jako kontrola toho, co za den ten člověk sní a kde dělá chyby. Ono můžeš měsíčně uběhat 100 km jak chceš, ale když sežereš každej den k tomu tabulku čokolády, nijak ti to nepomůže. Nebo pokud máš naopak nízký příjem potravy, dostaneš se do průseru, protože tělo bude hladovět a jakmile vypustíš těch 100 km (nemoc, zima…), seš v kaši.

  • Mohu se zeptat proč by jsi nechtěl být v kůži uživatele? Já nějak z článku nepobral jaký to bude mít dopad na samotného uživatele aplikace. Osobně používám endomondo. Dík.

  • Johny (neregistrovaný)

   Chytil123: Jde o to co se s danou službou může stát. Dneska funguje jako samostatný funkční celek který má jasné svoje určení, své standardy, svoje UI. Samozřejmě jako uživatel bych byl teď ve fázi obav. Protože jakmile to koupí HTC, měl bych se ptát, proč danou službu kupuje a jaké s ní bude mít plány. A je klidně možné, že jedna z těch variant bude, že si chce službu přizpůsobit k obrazu svému a nabízet jí jako hlavní výhodu svých telefonů. To nutně nemusí (i když může) znamenat, že o ni přijdou i ostatní, ale můžeš se dočkat např. změny UI do stylu HTC Sense, můžou se objevit nové standardy, nové funkce nebo způsoby užití, které do té aplikace bude firma potřebovat zakomponovat aby to provázala se svým systémem, které ale jako běžný uživatel neoceníš, protože tě žádný HTC nezajímá. Z klasického trackovacího jednoduchého a funkčního se snadno může stát bloatware. Takže nechtěl bych být uživatelem, kvůli nejistotě kam se budoucnost aplikace a mých dat bude ubírat. Promiň za delší příspěvek :-)

  • Johny (neregistrovaný)

   Chytil123: minimálně v tuhle chvíli je skoro jasné, že půjde o bližší propojení UnderArmour a Endomondo. Tím pádem nové standardy a reklamy na nové produkty dané značky.

  • zkill (neregistrovaný)

   Johny: Zase z toho nedělej takovou kovbojku. Pokud se nesnažíš sportovat na nějaké vrcholnější úrovni tak jednotlivé složky potravy řešit nemusíš. Stačí se rozumně stravovat a nevymýšlet nějaké nesmysly. Hlavní je se prostě hýbat. Nemusíš běhat, stačí i dlouhé procházky. V zimně dát běžky a proložit to občasným plaváním. V létě pak kolo a in-line. A mohu ti garantovat, že pokud člověk je zvyklý se pravidelně pohybovat, tak jej ani nenapadne denně sníst tabulku čokolády. Protože ví proč to dělá a dokáže si něco odepřít. A nepotřebuje k tomu aplikaci, aby mu řekla že to nemá dělat.

   Ovšem přiznávám, že pro milovníky tabulek a statistik může být taková aplikace motivující. Já sám třeba používám Garmin Connect z důvodu archivace dat a též motivace. On je to skvělý pocit když člověk zaběhne „osobáček“.

  • Johny (neregistrovaný)

   Zkill: já z toho kovbojku nedělám. Ptal jsi se, na co aplikace je, tak ti to říkám :-) Pokud bysme se bavili o mojí kovbojce, já denně strávim 8-16 hodin u počítače a proto, abych se právě motivoval, musím mít někde tyhle věci zapsané, dělat si jak říkáš „osobáček“ a především se nutit do toho, abych se držel fit a neměl záda jako paragraf. Osobně při tréninku tohle moc nepoužívám, člověk pak nedělá nic jiného než že se kontroluje, něco někam zapisuje… Ale můžu ti říct, že pro lidi, kteří opravdu mají poruchu příjmu potravy to je hodně dobrá věc a používají ji. Spoustu z těch lidí prostě nekontroluje, co během dne sní a jedí prakticky furt s dojmem, že nepřijímají žádné kalorie a přesto tloustnou. Nebo naopak pro někoho je problém jíst dostatek. To je ale debata úplně jinam :-) Bysme se stejně mohli zamýšlet nad aplikacema kontrolujícíma pitný režim :D

  • Ono je to strašně jednoduché, žrát vše, tím se tak jako tak zajistí pestrost stravy no a normálně (což dnešní „běžný“ režim mnoha lidí zdaleka nezajistí) se pravidelně (je o četnost, nikoli intenzitu) hejbat. Ostatní si nejak sedne. Ony ty aplikace na hlídání čehokoli je jen momentální hype, který když už se to uklidňovalo nahrazují hromady polofunkčních náramků. Opět něco, co musíme preckat, než se udělá know-how pro zdravotní funkce.

  • Karel (neregistrovaný)

   Jak jsi přišel na to, že HTC koupilo Endomondo?

   Výrobce oblečení Under Armour kupuje Endomondo a MyFitnessPal: Bude z toho profitovat HTC?

   Under Armor a HTC jsou zcela jiné společnosti a jediné co je spojuje je partnerství. Které bude spočívat pravděpodobně ve výrobě nějakého příslušenství od HTC pro Under Armor a případně přeinstalování aplikací Under Armor do zařízení od HTC. HTC dle mého názoru nebude mít moc velké možnosti promouvat do vzhledu či chování aplikací jako takových

  • Johny (neregistrovaný)

   Karel: tak to potom záleží o jakou formu partnerství jde, což přiznávám jsem nezjistoval a vycházel jsem z předpokladu že to je podobné jako třeba htc-beats. Uvedomil jsem si, ze jsem to napsal asi až moc hypoteticky, proto jsem to podtim upravil tím dalším příspěvkem. Za zmatek sorry.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).