Domů » Bleskovky » Výrobce oblečení Under Armour kupuje Endomondo a MyFitnessPal: Bude z toho profitovat HTC?

Výrobce oblečení Under Armour kupuje Endomondo a MyFitnessPal: Bude z toho profitovat HTC?

Mobilní technologie a sport jsou si poslední dobou čím dál bližší, díky nim je možné sledovat statistiky sportovních výkonů ruku v ruce s údaji o vašem zdraví, aniž by vás například drobný fitness náramek na ruce obtěžoval. Není proto divu, že se o chytré senzory snímající různé sportovní veličiny zajímají i výrobci sportovního oblečení, například společnost Under Armour má ve své nabídce hrudní pás zaznamenávající srdeční aktivitu nebo chytré tričko s akcelerometrem a dalšími senzory.

  

Naměřená data jsou sbírána do aplikace MapMyFitness, společnost má ale evidentně se sbíráním sportovních výsledků širší záměry – právě oznámila akvizici společností MyFitnessPal a Endomondo. Za první z nich výrobce oblečení utratil 475 milionů dolarů, za druhou 85 milionů. Díky tomuto nákupu získala společnost účty více než 120 milionů registrovaných sportovců, podle vyjádření společnosti hodlá nechat obě společnosti působit samostatně.


 

O Under Armour je poslední dobou hodně slyšet, na lednovém veletrhu CES společnost oznámila partnerství s HTC. Je možné, že tchajwanský výrobce bude ze současné akvizice těžit, na MWC má údajně představit vlastní chytrý náramek, který by mohl exportovat data právě do nově nabytých aplikací.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

No nechtěl bych bejt teď v kůži uživatele jedné z těch aplikací.

Satforst (neregistrovaný)
Anonym
Satforst (neregistrovaný)

Hmm a to sem začal MyFitnessPal před nedávnem používat, celkem fajn věc a naráz abych začal hledat něco nového pro případ, že toto projde „super“ změnou:/…

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

Můžeš to zkusit splácat třeba z runtasticu, ale nemyslím si, že by to bylo úplně pohodlný. Záleží o co ti jde, co a jak trackuješ. K zahození rozhodně nejsou ani Kalorické Tabulky, i když jejich mobilní aplikace je tak za dobrou 3.

zkill (neregistrovaný)
Anonym
zkill (neregistrovaný)

Chtěl bych se zeptat k čemu jsou dobré ty různé počítače kalorii. Člověku to přece nepomůže zhubnout. Bez aktivního pohybu je sebelepší aplikace k ničemu.

Stačí pouhých 100km měsíčně běhu a člověk nemusí moc řešit nějaké kalorické tabulky.

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

Zkill: například pokud cvičíš na získávání svalů, musíš kontrolovat přísun jednotlivejch složek stravy. Kolik přijímáš proteinu, uhlovodíků, tuků a jestli přijímáš potravy dostatek. Tohle ti to do značné míry usnadní, protože nemusíš všechno psát na papír. Naskenuješ kód nebo si potravinu uložíš a pak ti to tyhle věci samo spočítá. Stejně tak pokud má někdo poruchu příjmu potravy a potřebuje upravit jídelníček, je tohle dobré jako kontrola toho, co za den ten člověk sní a kde dělá chyby. Ono můžeš měsíčně uběhat 100 km jak chceš, ale když sežereš každej den k tomu tabulku čokolády, nijak ti to nepomůže. Nebo… Číst vice »

chytil123
Uživatel
chytil123

Mohu se zeptat proč by jsi nechtěl být v kůži uživatele? Já nějak z článku nepobral jaký to bude mít dopad na samotného uživatele aplikace. Osobně používám endomondo. Dík.

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

Chytil123: Jde o to co se s danou službou může stát. Dneska funguje jako samostatný funkční celek který má jasné svoje určení, své standardy, svoje UI. Samozřejmě jako uživatel bych byl teď ve fázi obav. Protože jakmile to koupí HTC, měl bych se ptát, proč danou službu kupuje a jaké s ní bude mít plány. A je klidně možné, že jedna z těch variant bude, že si chce službu přizpůsobit k obrazu svému a nabízet jí jako hlavní výhodu svých telefonů. To nutně nemusí (i když může) znamenat, že o ni přijdou i ostatní, ale můžeš se dočkat např. změny… Číst vice »

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

Chytil123: minimálně v tuhle chvíli je skoro jasné, že půjde o bližší propojení UnderArmour a Endomondo. Tím pádem nové standardy a reklamy na nové produkty dané značky.

zkill (neregistrovaný)
Anonym
zkill (neregistrovaný)

Johny: Zase z toho nedělej takovou kovbojku. Pokud se nesnažíš sportovat na nějaké vrcholnější úrovni tak jednotlivé složky potravy řešit nemusíš. Stačí se rozumně stravovat a nevymýšlet nějaké nesmysly. Hlavní je se prostě hýbat. Nemusíš běhat, stačí i dlouhé procházky. V zimně dát běžky a proložit to občasným plaváním. V létě pak kolo a in-line. A mohu ti garantovat, že pokud člověk je zvyklý se pravidelně pohybovat, tak jej ani nenapadne denně sníst tabulku čokolády. Protože ví proč to dělá a dokáže si něco odepřít. A nepotřebuje k tomu aplikaci, aby mu řekla že to nemá dělat. Ovšem přiznávám, že… Číst vice »

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

Zkill: já z toho kovbojku nedělám. Ptal jsi se, na co aplikace je, tak ti to říkám :-) Pokud bysme se bavili o mojí kovbojce, já denně strávim 8-16 hodin u počítače a proto, abych se právě motivoval, musím mít někde tyhle věci zapsané, dělat si jak říkáš „osobáček“ a především se nutit do toho, abych se držel fit a neměl záda jako paragraf. Osobně při tréninku tohle moc nepoužívám, člověk pak nedělá nic jiného než že se kontroluje, něco někam zapisuje… Ale můžu ti říct, že pro lidi, kteří opravdu mají poruchu příjmu potravy to je hodně dobrá věc… Číst vice »

uni
Uživatel
uni

Ono je to strašně jednoduché, žrát vše, tím se tak jako tak zajistí pestrost stravy no a normálně (což dnešní „běžný“ režim mnoha lidí zdaleka nezajistí) se pravidelně (je o četnost, nikoli intenzitu) hejbat. Ostatní si nejak sedne. Ony ty aplikace na hlídání čehokoli je jen momentální hype, který když už se to uklidňovalo nahrazují hromady polofunkčních náramků. Opět něco, co musíme preckat, než se udělá know-how pro zdravotní funkce.

Karel (neregistrovaný)
Anonym
Karel (neregistrovaný)

Jak jsi přišel na to, že HTC koupilo Endomondo?

Výrobce oblečení Under Armour kupuje Endomondo a MyFitnessPal: Bude z toho profitovat HTC?

Under Armor a HTC jsou zcela jiné společnosti a jediné co je spojuje je partnerství. Které bude spočívat pravděpodobně ve výrobě nějakého příslušenství od HTC pro Under Armor a případně přeinstalování aplikací Under Armor do zařízení od HTC. HTC dle mého názoru nebude mít moc velké možnosti promouvat do vzhledu či chování aplikací jako takových

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

Karel: tak to potom záleží o jakou formu partnerství jde, což přiznávám jsem nezjistoval a vycházel jsem z předpokladu že to je podobné jako třeba htc-beats. Uvedomil jsem si, ze jsem to napsal asi až moc hypoteticky, proto jsem to podtim upravil tím dalším příspěvkem. Za zmatek sorry.