Domů » Bleskovky » Výrobce bezpečného telefonu Blackphone chystá neprolomitelný tablet

Výrobce bezpečného telefonu Blackphone chystá neprolomitelný tablet

Společnost Silent Circle, která stojí za výrobou nadstandardně zabezpečeného telefonu Blackphone, připravuje tablet se stejným zaměřením. Tyto informace prozradil technický ředitel společnosti Jon Callas televiznímu kanálu CNBC. Stejně jako telefon Blackphone má tento tablet běžet na upravené verzi Androidu s názvem PrivatOS.

  

Tato verze systému se od běžného Androidu liší šifrováním hovorů, textové komunikace i datových přenosů, běžný uživatel je však ochuzen o obchod aplikací Google Play. Tento nedostatek však má být vyřešen speciálním obchodem aplikací, který bude obsahovat bezpečnější verze běžných aplikací, jako je například Facebook. Samotný tablet má podle Callase obsahovat prémiový hardware, prémiová bude ovšem patrně i cena tabletu.

  

I když se PrivatOS prezentuje jako neprolomitelný systém, který uchrání data uživatele před zvědavýma očima Google a vládních organizací, podařilo se jej na konferenci Black Hat v Las Vegas rootnout do pěti minut. Telefon se ale podle slov Callase prodává velmi dobře a tak není divu, že společnost má zájem řady zařízení se systémem PrivatOS rozšiřovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. „má být vyřešen speciálním obchodem aplikací, který bude obsahovat bezpečnější verze běžných aplikací, jako je například Facebook“

  Slova Facebook a bezpečnější v jedné větě, to je opravdu celkem bizarní :-D

 2. T.Z. (neregistrovaný)

  Od srdce sem se zasmál. Všichni víme jak to bylo s nemožností rootu u blackphonu :D FAIL

 3. No pokud jsem ten článek pochopil, tak nešlo ani tak o možnost rootu,jako o to,zda se dostanou k uživatelským datům. Což se pokud vím nestalo….

 4. Jojo (neregistrovaný)

  Uz tym, ze to ma Android to predsa nemoze byt bezpecne :-D

 5. Ve spojeni s Androidem uz se vylucuje slovo „bezpecnost“.

  To je pro reklamosystem sproste slovo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).