Výroba iWatch byla odložena na listopad, tvrdí analytik

První nositelná elektronika od Apple by měla přijít po letošních letních prázdninách, zahájení výroby bylo údajně plánováno na září. Analytik Ming-Chi Kuo, který je znám svými poměrně přesnými informacemi o budoucích plánech Apple, nyní zveřejnil zprávu, v níž upravuje svůj předchozí odhad na polovinu nebo konec listopadu.

  
Vzhled hodinek od Apple je velkou neznámou a tak si prozatím musíme vystačit s koncepty

Důvodem mají být nepředpokládané obtíže jak při kompletaci hardwaru, tak při ladění softwaru. Není se čemu divit, jedná se o první generaci a Apple si nesmí dovolit vypustit do světa produkt, který nevytvoří kýžený wow efekt. Od iWatch se očekává zakřivený AMOLED displej chráněný safírovým sklem, vysoká vodotěsnost a pochopitelně spousta senzorů sledujících aktivitu jejich nositele s propojením na Apple Health. 

    

V první vlně mají být vyrobeny tři miliony hodinek, což je o 40 % méně, než bylo původně předpokládáno. Jejich představení je očekáváno na říjnové konferenci společně s novou generací tabletů iPad.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku