Domů » Bleskovky » Výroba brýlí od Applu pro rozšířenou a virtuální realitu je odložena, tvrdí známý analytik

Výroba brýlí od Applu pro rozšířenou a virtuální realitu je odložena, tvrdí známý analytik

Apple už delší dobu koketuje s headsetem, který má kombinovat rozšířenou a virtuální realitu, alespoň podle občasných úniků informací na toto téma. Mezi spolehlivé zdroje, které o zařízení informují, patří také známý analytik Ming-Chi Kuo. Ten se nyní nechal slyšet, že Apple s výrobou svého headsetu nezačne dříve než ve 4. kvartálu roku 2022.

apple vr ar headset virtualni rozsirena realita bryle
Koncept brýlí pro virtuální a rozšířenou realitu od Applu

Podle Kua chce Apple mít „kompletní software, ekosystém a služby“, což podle něj zapříčinilo odložení produkce z poloviny roku 2022 na jeho konec. To pravděpodobně vyústí také v pozdější představení a zahájení prodeje, které se odhaduje na konec roku 2022, případně začátek roku 2023.

apple mixed reality headset mock
Náčrtek možné podoby zařízení

Ming-Chi Kuo se zároveň domnívá, že Apple se svým headsetem míří dále než jen do herního byznysu. Jeho názor je ten, že headset od giganta z Cupertina způsobí další revoluci v uživatelském prostředí, podobně jako se to povedlo v případě multi-touch u prvního iPhonu.

Apple VR/AR headset by měl být přeplněný technologiemi

Pokud jde o technické specifikace, předpokládá se, že headset bude disponovat dvěma 8K microOLED displeji a celou řadou kamer a senzorů, které budou neustále sledovat pozici očí a hlavy. Headset by měl být závislý na iPhonu a Apple údajně experimentuje s různými metodami interakce se zařízením.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).