Domů » Články » Vyrážíte na dovolenou a nemáte pojištění? Zkuste aplikaci Cestovní pojištění Top

Vyrážíte na dovolenou a nemáte pojištění? Zkuste aplikaci Cestovní pojištění Top

Léto je v plném proudu, prázdniny také, a tak nastal ideální čas na využití dovolené. Už dávno nejsou v hledáčku Čechů pouze tuzemské destinace, ale stále častěji vyrážíme do zahraničí. Cesta do zahraničí s sebou kromě krásných zážitků nese i určitá nebezpečí. Rozhodně se nevyplácí vyrazit na cesty bez jakéhokoliv pojištění. To sice leckdy nabízejí banky zdarma svým zákazníkům k platebním kartám, ale pokud chcete mít opravdu jistotu, je lepší si sjednat cestovní pojištění přímo pro danou cestu.

Pravidelní cestovatelé si jistě nezapomenou sjednat pojištění předem, ale může se stát, že si vzpomenete až těsně před odjezdem. Právě v této situaci oceníte novou aplikaci Cestovní pojištění Top určenou pro smartphony s operačním systémem Android a iOS. Za aplikací stojí portál Top-Pojištění.cz, která se zabývá zprostředkováním pojištění u různých pojišťoven dle požadavků zákazníků.

Prostředí aplikace

Prostředí aplikace je velmi jednoduché a přehledné. Na úvodní obrazovce jsou pouze čtyři položky, kterým se budeme věnovat později. Po kliknutí na ikonu sluchátka v pravém horním rohu budete přesměrování přímo na infolinku Top-Pojištění.cz, kde vám operátoři poradí s případným problémem. Celé prostředí aplikace je laděno do modro-bílých barev a je dobře graficky sladěno.

Sjednáváme pojištění snadno a rychle

Hned první položka v nabídce slouží pro sjednání pojištění. Ve formuláři je nutné zadat cílovou destinaci, termín a také náplň cesty (pracovní nebo turistická). V následujícím okně je potřeba upřesnit, jaké služby od pojištění očekáváte. Nechybí obvyklé položky jako je úrazové pojištění, pojištění zavazadel, odpovědnosti a další. V posledním okně výběrového formuláře se zadává počet cestujících a jejich věk. Následně dojde k prohledání databáze a zobrazí se nabídky všech smluvních pojišťoven seřazené dle ceny.

Všechny nabídky si můžete otevřít a zobrazit si jejich podrobnosti. Pokud si vyberete svého kandidáta, můžete se pustit do sjednání smlouvy. V první kroku vyplníte kontaktní údaje pojistníka a také pojištěných osob. V předposledním kroku si můžete prohlédnout souhrn všechna zadaných údajů a pročíst smluvní podmínky vybrané pojišťovny. Následně je nutné potvrdit prohlášení, po kterém budete přesměrování do platební brány. V případě, že nemáte zájem platit danou smlouvu přímo v telefonu, můžete si ji pouze objednat a následně ji zaplatit až dle pokynů v informačním emailu, který vám vzápětí dorazí. Celý proces od zadání údajů až po výběr vhodné pojišťovny nezabere více než pár minut.

Ostatní funkce

V hlavním menu jsou ještě další položky. Pod položkou Moje smlouvy najdete přehled všech uzavřených smluv. U těch si můžete nechat zobrazit detaily a případně i dokument ve formátu PDF přímo od zvolené pojišťovny.

Pokud jste často na cestách a vaše cílová destinace se opakuje, jistě si oblíbíte funkci Moje šablony. V této nabídce máte přehled všech dosud uzavřených smluv, které slouží jako šablony. Jednoduše si tak můžete zařídit novou smlouvu bez nutnosti opětovného vyplňování údajů.

Poslední nabídkou v menu je položka s názvem Hodí se. Zde najdete předpověď počasí, aktuální měnový kurz a důležitá telefonní čísla pro zvolenou cílovou destinaci. Stát nastaví aplikace automaticky dle uzavřené smlouvy a vy se tak zvolíte pouze město. Maličkost, která ovšem potěší.

Aplikace Cestovní pojištění Top je velmi užitečným pomocníkem pro všechny cestovatele. Uzavření cestovního pojištění je otázkou několika málo minut a na výběr je celá řada možností. Rozsáhlá je rovněž nabídka pojišťoven, od čehož se odvíjí i pestrá nabídka cenově dostupných pojištění. Pokud se chystáte na dovolenou do zahraničí a ještě nemáte domluvené pojištění, rozhodně aplikaci vyzkoušejte.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

2 komentářů

  1. Lucka (neregistrovaný)

    Využívám Topko již léta a jsem maximálně spokojena. V aplikaci mám k dispozici asistenční kartičku a smlouvu, takže se mi to hodí, když dělám smlouvu na těsně před hranicema. Super

  2. Joseph (neregistrovaný)

    Bez pojištění bych nikam nejel, nejlepší zkušenost s cestovním pojišťění co jsem měl možnost vyzkoušet je od oborové zdrav. pojišťovny z pohodlí domova online, do 26 let zdarma a to není zdaleka jediná výhoda té pojišťovny.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).