Vylepšený Galaxy S4 Active oficiálně: Snapdragon 800 a lepší fotoaparát

Právě dnes oficiálně přišla na svět vylepšená verze Samsungu Galaxy S4 Active určená pro jihokorejského operátora SK Telecom. Samsung připravil pro své domácí uživatele tohoto modelu rychlejší procesor, rychlejší konektivitu a vylepšení neunikl ani fotoaparát. Zařízení se může pochlubit technologií LTE-Advanced, se kterou je možné dosáhnout rychlosti datových přenosů až 150 Mbps. Dále je přístroj vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 800 (narozdíl od Snapdragonu 600 v globální verzi) a 13 megapixelovým fotoaparátem (oproti 8 megapixelovému). Hmotnost se zvedla ze 147 gramů na 151 gramů.

Vylepšená verze Galaxy S4 Active rovněž splňuje certifikaci IP67 zaručující odolnost proti prachu a vodě – až 30 minut v hloubce 1 metr. Rozlišení displeje zůstalo Full HD, stejně tak 32 GB vnitřní paměti a kapacita baterie 2600 mAh.

Samsung Galaxy S4 Active bude u korejského operátora nabízen za 900 000 wonů (cca 17 200 Kč). Zatím nejsou žádné informace o dostupnosti na více trzích, ale dá se očekávat, že se bude šířit jako vylepšená varianta Galaxy S4, která si našla cestu i do Evropy.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku