Domů » Bleskovky » Výkonný Asus Transformer Pad se začal prodávat na českém trhu, jaká je cena?

Výkonný Asus Transformer Pad se začal prodávat na českém trhu, jaká je cena?

Asus dnes uvedl na český trh Transformer Pad TF701T, novou generaci desetipalcového tabletu s Androidem 4.2 a odnímatelnou klávesnicí, která obsahuje vlastní baterii prodlužující výdrž zařízení až na 17 hodin. Tablet zaujme kovovým zpracováním, kvalitním IPS displejem a v neposlední řadě i výkonným čtyřjádrovým procesorem NVIDIA Tegra 4. Novinka se prodává včetně dokovací klávesnice za 12 990 Kč s DPH.

Rozlišení displeje s úhlopříčkou 10,1″ bje 2560 x 1600 bodů a jak jsme měli možnost se přesvědčit, obraz je skutečně velmi jemný. Usporný displej IGZO-TFT nabídne reprodukci širokého barevného gamutu, zatímco použitá technologie IPS je zárukou věrných barev, širokých pozorovacích úhlů a dobré viditelnosti i na přímém světle.

Zaujala nás také technologie Miracast, jež dokáže streamovat video z tabletu prostřednictvím WiFi do TV s vysokým rozlišením, zatímco pomocí HDMI připojení lze zobrazit obsah v rozlišení 4K na Ultra HD obrazovce. Nový Transformer Pad má ve výbavě přední 1,2megapixelový fotoparát pro videohovory a zadní 5megapixelový, který zvládne pořizovat snímky a zároveň natáčet videa v rozlišení fullHD (30 FPS).

Plnohodnotná klávesnice s velkým multidotykovým touchpadem a předinstalovaná aplikace Polaris Office umožní pohodlnou práci s dokumenty kompatibilními s kancelářskou sadou Microsoft Office. Dok je vybaven také portem USB 3.0 a slotem na SDXC karty, jenž doplňuje další slot na microSDXC karty obsažený přímo v tabletové části zařízení.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).