Výkonnější verze HTC One (M8) dostane o 200 MHz rychlejší procesor, v Evropě se neobjeví

Verze nového HTC One (M8) určená pro asijské trhy dostala do vínku o 200 MHz výše taktovaný procesor, než u té evropské. Místo 2,3 GHz tak procesor Qualcomm Snapdragon 801 nabídne frekvenci 2,5 GHz. Rozdíl to není kdovíjak propastný a v benchmarku byl u teoreticky rychlejší verze naměřen horší výsledek, než u té pro ostatní trhy.

Zatímco evropská verze skórovala 37 009 bodů (námi testované HTC One dosáhlo 33 666), ta asijská se musí spokojit „pouze“ s 35 964 body. Důvodem je buď nefinální verze softwaru, případně použití jiných pamětí, jistotou je ale fakt, že v praxi rozdíl nejspíše nebude postřehnutelný a obě varianty nabídnou výkon více než dostačující.

 

Ostatně i my můžeme po prvním dnu testování s klidným svědomím napsat, že HTC One je velmi rychlý a reakce v uživatelském prostředí HTC Sense jsou svižnější než v případě TouchWiz u Galaxy S5.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

2 komentáře

  1. fore (neregistrovaný)

    By mě zajímalo, proč ty tabulky v Antutu jednou za čas pořádně neaktualizují… skóre 31 109 u Note3 je oproti aktuálnímu reálu +- 37 000 trochu jinde.

  2. _iNTERFACE (neregistrovaný)

    to su problemy :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *