Domů » Bleskovky » Volkswagen vyrábí kryty na iPhone 8. Jsou ze smutně unikátního materiálu

Volkswagen vyrábí kryty na iPhone 8. Jsou ze smutně unikátního materiálu

Fakt, že se nám psaní zpráv a telefonování za volantem nemusí vyplatit, víme podvědomě všichni. Ani to nám ale nezabraňuje v tom, abychom v této riskantní činnosti pokračovali. Na toto téma vznikl již nespočet reklamních spotů i děsivých videí zobrazující následky toho, když řidič spustí na pár vteřin oči z vozovky. Volkswagen nyní spolu se společností NordDDB ve Švédsku zkouší proniknout hlouběji s novým příslušenstvím pro iPhone 8.

Jedná se o kryt, kterým můžete chránit svůj telefon. Na tom by nebylo nic neobvyklého, tyto kryty jsou však vyrobeny z plechu automobilů, u kterých řidiči nezvládli řízení či přehlédli jinou důležitou skutečnost a vážně bourali.

Jedna vážná nehoda, jeden kryt

Tato iniciativa je odpovědí na statistiky, podle kterých ve Švédsku ani po zavedení zákazu používání mobilních telefonů při řízení letos v únoru nedošlo ke snížení počtu dopravních nehod na silnicích. Krytů bude celkově vyrobeno 153, každý z nich pak reprezentuje jednu z vážných nehod, které se staly během prvního měsíce po zavedení zákona.

Každý z kousků bude ručně vyrobený originál, který si můžete za cenu 599 švédských korun, tedy za zhruba 1500 Kč zakoupit na stránce crashedcases, případně přímo v prodejně VW ve Stockholmu. Výtěžek z krytů pak bude věnován organizaci Trafikskadefonden na pomoc lidem, kteří se stali součástí vážné dopravní nehody.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).