Volím si tebe, Mini Coopere? Britská automobilka spojila síly s nejznámějším pokémonem

mini pikachu pokemon concept gamescon 2022v2

Na veletrhu Gamescom se nepředstavovaly pouze hry, ale s překvapením do Kolína nad Rýnem přijela také automobilka Mini. Ta ukázala automobilový koncept inspirovaný nejznámějším pokémonem Pikachu, který vychází z dřívějšího konceptu Aceman, jenž se objevil už v červenci. Co se týče pohonu, ten poměrně nepřekvapivě spoléhá pouze na elektřinu.

Mini do svého vozidla zabudovalo speciální „Pokémon mód“, po jehož aktivaci převezme nadvládu nad infotainmentem známá žlutá elektrická myš. Režim doprovází také povedený efekt elektřiny, která se začne šířit celým interiérem. Zajímavostí je možnost připojit k autu herní konzoli a nechat si svou herní seanci zobrazit přímo před vozidlem díky zabudovanému projektoru v masce. Samozřejmě si takové hraní mnohem více užijete například v noci či v podzemních garážích než za prosluněného dne.

Introducing the MINI x Pokémon Collaboration

Vzhledem k tomu, že se jedná o koncept, může si Mini dovolit vyměnit praktičnost za odvážné nápady a sondovat, zda by měli zákazníci o něco podobného zájem. Automobil se s nejvyšší pravděpodobností do sériové výroby nikdy nedostane, avšak pokud na něj budou dostatečně pozitivní ohlasy, není vyloučeno, že se něčeho podobného někdy dočkáme v rámci příplatkové výbavy.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku