Vodafone vylepšuje roamingové tarify. Nabídne až pětinásobek dat

roaming smartphone camera foceni new york

Každému, kdo se v následujících měsících vydá za teplem do exotických destinací, ale třeba i za prací na druhý konec světa, nabízí operátor Vodafone vylepšené podmínky mobilních služeb v zahraničí. Ve více než 120 zemích mimo Evropskou unii je k dispozici pětkrát vyšší objem dat než dosud, a to v tarifu Roaming na den. Změna se týká například i Švýcarska.

Pro všechny cestovatele s neomezenými tarify, ať už na dovolenou nebo za prací, má tedy Vodafone dobrou zprávu: v tarifu Roaming na den dostanou za nezměněnou cenu 199 korun pětinásobek mobilních dat. Nejen z už vyjmenovaných zemí, ale také třeba z Thajska, Austrálie nebo z oblasti Karibiku mohou díky tarifu volat a psát SMS po celých 24 hodin neomezeně a k tomu mají 500 MB dat místo dosavadních 100 MB.

vf roaming
Údaje za posledních 12 měsíců ukazují, že kromě zemí Evropské unie čerpají klienti Vodafonu mobilní data v zahraničí především v USA,  ve Švýcarsku a Turecku. 

Nejen pro neomezené tarify

Toto navýšení dat platí i pro zákazníky, kteří mají už součástí tarifu 7 dní Roamingu na den. Na své si přijdou i zákazníci s omezenými jednotkami pro volání nebo SMS do všech sítí – mohou totiž službu využít do výše svých volných jednotek.

Objem 500 MB znamená například prakticky neomezenou práci s e-maily nebo řádově tisíce navštívených webových stránek, ukazuje Datová kalkulačka Vodafonu. Stejně tak lze používat sociální sítě jako Facebook nebo Twitter.

V rámci Roamingu na den je k dispozici nově 500 MB dat, která se odečítají z domácího datového balíčku. Během čerpání dat Vodafone informuje zákazníka SMS zprávou, kolik už vyčerpal. Pokud bude potřebovat dat víc, jednoduše si v aplikaci Můj Vodafone nastaví DataLimit pro roaming, tedy počet automatických dokoupení (vždy 500 MB za 149 Kč). V základním nastavení služby je počet dokoupení na nule.

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku