Domů » Bleskovky » Vodafone vylepšil mapu pokrytí mobilním internetem: Umí zobrazit technologie a pásma dle zařízení

Vodafone vylepšil mapu pokrytí mobilním internetem: Umí zobrazit technologie a pásma dle zařízení

Na webových stránkách operátora Vodafonu je k dispozici vylepšená mapa pokrytí mobilním internetem, která zobrazuje pokrytí po jednotlivých technologiích (3G, LTE i starší) a frekvenčních pásmech. Při zadání konkrétního modelu mobilního zařízení se zobrazí pouze ty technologie, které daný telefon či tablet podporuje.


V mapě pokrytí operátora Vodafone lze nově filtrovat technologie a frekvence dle zařízení

Detaily o pokrytí Vodafone přidává na základě zpětné vazby od svých zákazníků. V nové přehlednější mapě mohou uživatelé zjistit, která místa jsou pokryta technologiemi 2G, 3G a LTE, jež jsou dále rozděleny na jednotlivá frekvenční pásma. Vodafone je také jediným tuzemským operátorem, který zákazníkům umožňuje zobrazit pokrytí dle zvoleného modelu telefonu. Kromě nových funkcí nová mapa nabízí upravený design, zachována byla možnost ověřit sílu signálu v daném místě kliknutím pravého tlačítka myši. 

Společnost Apple rovněž nyní uvolnila novou verzi svého operačního systému iOS, se kterou lze využít LTE na frekvenci 2100 MHz. Tu Vodafone využívá k pokrytí regionálních měst.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

6 komentářů

 1. hmm (neregistrovaný)

  To je od vodafonu krásné jen kdybz dodržoval co píše,v podstatě je to jenom fantazie.

 2. Alterego (neregistrovaný)

  Delal jsem test v Brne… 4G bylo jen na jednom miste. Vetsinou jsem mel jen EDGE a to i tam, kde ma byt podle mapy LTE. Opravdu jeden velky podvod.. a to vysvetluje i to silene FUP… jejich sit na to nema.

  • edge (neregistrovaný)

   Vysvětlení je prosté: používáš mobil bez podpory potřebných LTE pásem. Holt ses o plnou podporu LTE měl zajímat dřív, teď budeš hnít na max. HSPA a jinak EDGE:)

  • Příště lépe vybírejte telefon ;-) pak si nebudete stěžovat.

 3. НКВД (neregistrovaný)

  Kdo je u tech hovad Cesko? Tady je Morava!

  A je bambuca ze kazdy dostane uzasne LTE, az na ty krasne velke bile fleky, kousek od OL neni problem potkat ~12km velky pas uplne bez signalu, byt by to jedna BTS na 900MHz zvladla. Taky neni pro Vodafone problem mit pri prime viditelnosti na BTS ( vzdalenost ~800m ) utlum -75dB , coz povazuji za vysmech ( mereno na XPerii Z1 honami C6903 )

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).