Domů » Bleskovky » Vodafone díky technologii HD Voice vylepšil svou síť a zlepšil kvalitu hovorů

Vodafone díky technologii HD Voice vylepšil svou síť a zlepšil kvalitu hovorů

Operátor Vodafone vylepšuje v těchto dnech v České republice svou hlasovou síť o službu HD Voice. Čistější hlas, potlačení šumu a obecně nejlepší kvalita hlasu nyní Vodafone jako jediný nabízí ve 3G i GSM síti. Podle slov operátora je v současné době je služba HD Voice dostupná pro celou 3G síť v České republice. Tím však Vodafone ve zlepšování kvality hlasu nekončí.

Do konce tohoto týdne ji jako první v ČR a jako jediná evropská pobočka rozšíří i do 2G sítě. Ze strany zákazníka není potřeba žádného zásahu, služba je totiž automaticky aktivní ve všech telefonech se systémem CS Core a RAN. Přístroj s možností služby HD Voice pak už jen musí vlastnit oba účastníci hovoru. Pokud vás zajímá, zda je váš smartphone mezi podporovanými, podívejte se na seznam zařízení na Wikipedii.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. jrewing (neregistrovaný)

    Toto asi neni uplne validni veta: „..služba je totiž automaticky aktivní ve všech telefonech se systémem CS Core a RAN“. Doporucuji preformulovat ci radeji vymazat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).