Vodafone rozšiřuje optickou síť v rámci příprav na LTE

Vodafone se připravuje na příchod LTE a rozšiřuje svou páteřní síť o 4 500 kilometrů optických vláken. Díky tomu se délka optické sítě využívané zákazníky Vodafonu zvýší na celkových 6 000 kilometrů. Spolu s nedávným spuštěním technologie HSPA+ DC ve 44 městech je to další krok ke zvýšení kapacity a rychlosti současných i budoucích datových přenosů. Nová optická síť propojí v průběhu roku 2013 více než 70 měst České republiky.

˶Vodafone si získáním optických vláken zajišťuje kvalitní páteřní infrastrukturu pro  současné i budoucí potřeby své mobilní sítě,“ říká Colin Shea, viceprezident pro strategii a plánování ve Vodafonu a dodává: „Všech šest tisíc kilometrů optické sítě v České republice napojíme na mezinárodní datovou síť Vodafonu.“

Datové služby sítě třetí generace od Vodafonu jsou dostupné pro více než 73%  obyvatel a nejvyšší rychlosti v rámci technologie HSPA+ DC mohou u Vodafonu zákazníci využívat bez ohledu na výši tarifu.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku