Domů » Bleskovky » Vodafone od 27. června upraví podmínky služby Roaming na den: Jaké změny nás čekají?

Vodafone od 27. června upraví podmínky služby Roaming na den: Jaké změny nás čekají?

Operátor Vodafone na konci června vylepší službu Roaming na den, díky které mohou zákazníci využívat svůj domácí tarif v zahraničí jako doma. Nabídka od Vodafonu poskytuje kompletní roamingové řešení, tedy volání, SMS i datové přenosy. A navíc rozšiřuje možnost využít službu o další světové destinace.

Nové podmínky roamingových služeb vejdou v platnost 27. června. Balíček Roaming na den je určen tarifním zákazníkům a umožní volat a posílat textové zprávy a využívat data stejně jako doma, a to za jednorázový denní poplatek vždy celých 24 hodin. V zemích Evropské Unie a v dalších vybraných evropských státech činí denní poplatek 69 Kč včetně DPH. Nově bude možné využít službu v mimoevropských destinacích, například v USA, Kanadě, Číně, Austrálii či Rusku, zde už ale denní poplatek bude vyšší – konkrétně 199 Kč s DPH.

Uživatelé neomezených Red LTE či Red+ tarifů tedy i v zahraničí volají a SMSkují neomezeně. Navíc mohou čerpat ze svého domácího tarifu až 100 MB dat denně. Po vyčerpání denního datového objemu bude připojení zpomaleno na 32 kb/s, v případě potřeby si zákazníci mohou dokoupit po balíčcích 100 MB za 49 Kč v Evropě a 149 Kč v ostatních destinacích.


Po kliknutí na obrázek se dostanete na interaktivní roamingovou mapu Vodafonu

Pro tarify s volnými jednotkami nově platí, že po jejich vyčerpání stojí minuta hovoru ze zahraničí 3,49 Kč vč. DPH a SMS 1,51 Kč vč. DPH. Zákazníci si mohou službu aktivovat již před odjezdem do zahraničí, a to zdarma. K naúčtování denního poplatku dochází pouze, pokud v zahraničí svůj mobilní telefon použijí (tedy zavolají, přijmou hovor, pošlou SMS či se připojí k internetu). Všechny příchozí SMS jsou vždy zdarma, příchozí hovory jsou v rámci služby zdarma. 

Přehled zemí, kde je možné službu Roaming na den využít

Evropské destinace – 69 Kč/24 hodin

Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Man, Martinik, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Reunion, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Vatikán a Velká Británie.

Mimoevropské destinace – 199 Kč/24 hodin

Albánie, Argentina, Austrálie, Bosna a Hercegovina, Brazílie, Černá Hora, Chile, Egypt, Faerské ostrovy, Ghana, Indie, Indonésie, Izrael, Japonsko, Jihoafrická republika, Kanada, Katar, Makedonie, Mexiko, Nový Zéland, Turecko, USA, Rusko a Srbsko.

Nabídka pro předplacenkáře

Pro zákazníky s předplacenou kartou spustí Vodafone na konci června novou službu Roaming ke kartě na den. Za atraktivní denní poplatek ve výši 19 Kč včetně DPH získají 10 minut pro odchozí hovory, 10 SMS a 10 MB dat pro připojení k internetu v zahraničí. Příchozí hovory jsou v rámci služby zdarma, příchozí SMS jsou zdarma vždy. Volné jednotky lze využívat vždy plných 24 hodin.

Pokud je zákazník vyčerpá, zaplatí za odchozí hovor jen 3,49 Kč s DPH/ min. a 1,51 Kč vč. DPH za SMS. Při vyčerpání 10 MB dat se připojení zpomalí na 32 kb/s. Službu lze aktivovat již před odjezdem. K naúčtování denního poplatku dochází podobně jako u balíčku Roaming na den až při použití telefonu v zahraničí(tedy zavoláním, přijetím hovoru, odesláním SMS či připojením se k internetu). Službu je možné využít ve všech zemích Evropské unie a v dalších vybraných státech Evropy.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. Blb (neregistrovaný)

    U těch předplacenek to je 19 Kč + cena za minutu / SMS jako v ČR ? A nebo těch 10 minut / 10 SMS / 10 MB je za těch 19 Kč a nic jiného se neplatí ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).