Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Vodafone přidává plyn: LTE pokrytí v českých městech od prosince s vyšší rychlostí

Vodafone přidává plyn: LTE pokrytí v českých městech od prosince s vyšší rychlostí

Operátor Vodafone použije k rychlému pokrytí měst technologií LTE kromě frekvencí získaných v aukci také frekvenci 2100 MHz. LTE na této frekvenci překryje ve městech technologii 3G, která i nadále zůstane v provozu. První zákazníci využijí LTE na frekvenci 2100 MHz v Kladně, Olomouci a ve Slaném již v prosinci letošního roku. Všechna města pak budou pokryta do konce léta 2015. Pro nasazení LTE na frekvenci 2100 MHz Vodafone využije pásmo 10 MHz s maximální teoretickou rychlostí stahování až 75 Mbit/s, což je rychlost přenosu dat stejná, jako v případě LTE na frekvenci 800 MHz.

Díky probíhající modernizaci sítě jsou pro výstavbu LTE na frekvenci 2100 MHz využita moderní zařízení od společnosti Huawei, která umožňují souběžné vysílání 3G a 4G technologií (tzv. SingleRAN). Tento přístup výrazně snižuje jak technickou, tak ekonomickou náročnost řešení.

Pro připojení k LTE na frekvenci 2100 MHz, stejně jako pro připojení k ostatním LTE frekvencím, uživatelé potřebují libovolný datový tarif, LTE SIM kartu a zařízení, které tuto frekvenci podporuje. Většina chytrých mobilních telefonů na trhu podporu LTE na frekvencích 800, 900, 1800, 2100 a 2600 MHz již standardně nabízí.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentáře

 1. cardi (neregistrovaný)

  To je jediné co umí, ale síť na volání to je děs abych v dnešní době měl v Ostravě 1 čárku a výpadky signálu kde se dá, děkuji nechci.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Mozna to nebude Vodafone, ale nejspíše tvym telefonem.Zakup tedy poradny.

  • Pipa (neregistrovaný)

   No musím se kolegy trochu zastat, byl to jeden z důvodů proč jsem od Vodafonu odešel k T-mobile, síť alespoň před dvěmi lety tragická, ale LTE data od Vodafonu mám a ty sypou parádně i v horní dolní.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel