Vodafone pomáhá hasičům v Českém Švýcarsku, dovezl přenosný vysílač signálu

ohen les hrensko hasici vodafone unsplash

Již osmý den sužuje severní cíp České republiky požár Národního parku České Švýcarsko. Přirozeně vzniklý oheň v lesech u obcí Hřensko a Janov omezuje nejen pohyb v oblasti, ale nebezpečí představuje i pro přilehlé obytné zóny či ikonickou přírodní památku Pravčické brány, nacházející se právě v Hřensku.

S aktivní pomocí požárníkům přispěchal i operátor Vodafone. Ten do Českého Švýcarska přistavil svou přenosnou základnovou stanici pro vysílání mobilního signálu 2G a 4G LTE. Samotný vysílač váží 1,5 tuny a lze jej autem odtáhnout, kam bude třeba. Zároveň disponuje i hydraulickým stožárem, který dokáže vyjet až do výšky 15 metrů.

„Vysílač může běžet na naftu, nebo z elektrického rozvodu. Aktuálně je připojen na elektřinu z nedalekého hotelu. Bude poskytovat 2G a 4G signál. Mám potvrzeno, že už se přes tuto stanici opravdu dnes volalo,“ upřesnil pro SMARTmanii tiskový mluvčí Vodafonu Ondřej Luštinec.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku