Vodafone pokryl Brno technologií LTE. Rychlá data se šíří přes více než 190 vysílačů

Operátor Vodafone dokončil práce na pokrytí Brna technologií LTE. Město a okolní lokality v tuto chvíli pokrývá přes 190 vysílačů s podporou rychlých dat LTE. Zákazníci se v Brně a okolí mohou připojit k LTE na frekvencích 800 a 1800 MHz. LTE sítě Vodafonu v současnosti pokrývají 53 % populace a 73 % území České republiky.

Uživatelé v Brně a okolí mají nyní k dispozici rychlý mobilní internet, který dosahuje teoretické rychlosti stahování dat až 75 Mbit/s na frekvenci 800 MHz a až 150 Mbit/s na frekvenci 1800 MHz. Vodafone se v letošním roce soustředí právě na pokrývání měst a kromě Brna a okolí LTE na Moravě již pokrývá Olomouc, Frýdek-Místek a Třinec. Ke konci února 2015 Vodafone Turbo Internetem (rychlý mobilní internet na 3G + LTE) pokrýval již 96 % české populace, což představuje 85 % území České republiky.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

5 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Hlavně to neměřte! Přijdete o všechna data, která vám zbývají.

  • Martin (neregistrovaný)

   Kecy, přes aplikaci speedtest.net pokud jsi připojený přes server vodafonu tak se to do FUP nezapočítává.

  • Martin (neregistrovaný)

   Dřív to právě šlo i pře českou dsl.cz aplikaci, ale už nejde. Speedtest.net funguje v pohodě.

 2. Marten (neregistrovaný)

  Nevite nahodou nekdo, proc kdyz od Vanoc jsem v Brne chytal LTE od O2, tak posledni tyden ani rana? To same kolega s jinym telefonem.

  • Bedas (neregistrovaný)

   To tedy nevím. Já jsem v Bohunicích v Campus Square a LTE jsem tu začal chytat tak 3 týdny zpátky. V centru jsem chytal LTE už tak cca rok zpátky, ale nyní do centra nepáchnu, tak nevím…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *