Domů » Bleskovky » Vodafone pokryl Brno technologií LTE. Rychlá data se šíří přes více než 190 vysílačů

Vodafone pokryl Brno technologií LTE. Rychlá data se šíří přes více než 190 vysílačů

Operátor Vodafone dokončil práce na pokrytí Brna technologií LTE. Město a okolní lokality v tuto chvíli pokrývá přes 190 vysílačů s podporou rychlých dat LTE. Zákazníci se v Brně a okolí mohou připojit k LTE na frekvencích 800 a 1800 MHz. LTE sítě Vodafonu v současnosti pokrývají 53 % populace a 73 % území České republiky.

Uživatelé v Brně a okolí mají nyní k dispozici rychlý mobilní internet, který dosahuje teoretické rychlosti stahování dat až 75 Mbit/s na frekvenci 800 MHz a až 150 Mbit/s na frekvenci 1800 MHz. Vodafone se v letošním roce soustředí právě na pokrývání měst a kromě Brna a okolí LTE na Moravě již pokrývá Olomouc, Frýdek-Místek a Třinec. Ke konci února 2015 Vodafone Turbo Internetem (rychlý mobilní internet na 3G + LTE) pokrýval již 96 % české populace, což představuje 85 % území České republiky.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

5 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Hlavně to neměřte! Přijdete o všechna data, která vám zbývají.

  • Martin (neregistrovaný)

   Kecy, přes aplikaci speedtest.net pokud jsi připojený přes server vodafonu tak se to do FUP nezapočítává.

  • Martin (neregistrovaný)

   Dřív to právě šlo i pře českou dsl.cz aplikaci, ale už nejde. Speedtest.net funguje v pohodě.

 2. Marten (neregistrovaný)

  Nevite nahodou nekdo, proc kdyz od Vanoc jsem v Brne chytal LTE od O2, tak posledni tyden ani rana? To same kolega s jinym telefonem.

  • To tedy nevím. Já jsem v Bohunicích v Campus Square a LTE jsem tu začal chytat tak 3 týdny zpátky. V centru jsem chytal LTE už tak cca rok zpátky, ale nyní do centra nepáchnu, tak nevím…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).