Domů » Bleskovky » Vodafone od července také zlevní ceny roamingu v Evropské unii

Vodafone od července také zlevní ceny roamingu v Evropské unii

Před nedávnem jsme vás informovali, že T-Mobile sníží ceny za volání, zprávy a data v zemích Evropské unie, a to od 15. června. Stejnou změnu chystá i Vodafone, který zlevní od 1. července. Půjde o snížení cen v zóně 1. Snížení cen v rámci tarifu Vodafone World Roaming se týká odchozích a příchozích volání, SMS, MMS a datového připojení. Spolu se změnou ceny roamingu dochází také ke zrušení služby zpětného volání ze zahraničí pro zákazníky s předplacenými kartami.

Cílová země EU + Švýcarsko (zóna 1)

Původní cena

Nová cena (včetně DPH)

Odchozí hovor

7,47 Kč

6,30 Kč

Příchozí hovor

2,17 Kč

1,66 Kč

Odeslání SMS

2,49 Kč

1,99 Kč

Odeslání MMS

11,50 Kč

6,63 Kč

Internet (Kč/MB)

14,00 Kč

6,63 Kč

Při volání s tarifem Vodafone World Roaming z Evropské unie (zóny 1) do zemí mimo Evropskou unii (mimo zónu 1), zůstává cena beze změny, tedy 7,47 Kč. Tarif Vodafone World Roaming je určen především pro zákazníky, kteří volají a píší méně a datové připojení využívají minimálně.

Za 99 Kč/den můžete využívat jednotky jako kdybyste byli v ČR

Pro zákazníky cestující v EU a Švýcarsku se jako rozumná volba nabízí tarif Vodafone Roaming na den, kde zaplatí jednorázový denní poplatek 99 Kč a mají k dispozici své volné minuty a SMS do všech sítí tak, jako kdyby byli doma. V případě, že mají aktivovaný některý z neomezených tarifů, volají a SMSkují neomezeně a navíc surfují až do výše 100 MB za den. Příchozí hovory a SMS jsou v rámci tarifu Roaming na den zdarma. Tento tarif mohou využít zákazníci, kteří používají Red tarify, Tarif na míru, Férový tarif či tarif Start. Tarif Red Premium již roaming v zóně 1 zahrnuje.  Zákazníci využívající tarif Vodafone World Roaming v rámci EU budou o změně cen informováni prostřednictvím SMS. Ceny ostatních roamingových tarifů zůstávají nezměněné.

Se změnou ceny roamingu dochází také ke zrušení služby zpětného volání ze zahraničí pro zákazníky s předplacenými kartami. V zemích, ve kterých je pro mezinárodní odchozí volání nutné využít službu zpětného volání s předvolbou *123*, zákazník neuskuteční odchozí hovor. Zákazník nadále přijme příchozí hovor, může odeslat SMS a MMS, a může využívat datové připojení. Ze statistiky Vodafone vyplývá, že v uplynulých 5 měsících tuto službu využilo pouze 182 zákazníků. Ve většině zemí zákazníci s předplacenými kartami již službu zpětného volání nemusí využívat a využívají služby přímého volání. 

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).