Page Speed.Live Website Performance Monitoring

Domů » Bleskovky » Vodafone má podle ČTÚ nejlepší pokrytí rychlým mobilním internetem

Vodafone má podle ČTÚ nejlepší pokrytí rychlým mobilním internetem

Operátor Vodafone se podle aktuální mapy zveřejněné Českým telekomunikačním úřadem může pochlubit nejvyšší průměrnou rychlostí mobilního připojení a nejrychlejším LTE a 3G připojením. Podle dat na mapě ČTÚ zobrazující pokrytí rychlým mobilním internetem má Vodafone zdaleka nejlepší pokrytí ze všech tří tuzemských operátorů. 

Zveřejněná mapa pokrytí zobrazuje výraznější náskok Vodafonu oproti ostatním operátorům. Zatímco O2 a T-Mobile pokrývají LTE a 3G především větší města a jejich blízké okolí, Vodafone svou LTE sítí pokrývá téměř 92 procent české populace. Operátor na tom má být nejlépe také z hlediska geografického pokrytí – podle mapy pokrývá téměř 76 % území, zatímco konkurence okolo čtyřiceti procent.


Takto má Vodafone aktuálně pokrytou ČR 3G a LTE sítí. Detailní mapu pokrytí jednotlivých operátorů zobrazíte po kliknutí na obrázek


V rámci speciální vánoční nabídky mohou mobilní internet všichni zákazníci Vodafonu mohou až do 15. ledna 2015 využívat neomezeně (více informací).


Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Vladimír Maška
Uživatel
Vladimír Maška

Tak to určitě, minulý víkend jsem jel do Německa (z Humpolce přes Prahu a Plzeň na Rozvadov) a 3G kromě okolí Prahy vůbec nešlo – celou cestu jen EDGE. Fakt super pokrytí.

Geary
Uživatel
Geary

Jde o to, jesti máš telefon s LTE, i v těch nejmenších vesnicích má Vodafone LTE nebo EDGE, 3G už tam zavádět nebude.

Jarda (neregistrovaný)
Anonym
Jarda (neregistrovaný)

Musis mit LTE telefon a LTE SIM. Jinak ti zbyva akorat EDGE ;-)

LivingLegend
Uživatel
LivingLegend

Souhlas v pruhonicich Ecko o 3G si muzu nechat zdat….

US1R4V
Uživatel
US1R4V

Pokrytí rychlým mobilním internetem je sice fajn věc, ale pro mne je daleko důležitější kvalitní pokrytí GSM signálem.. o tom si zrovna Vodafone může nechat zdát. A s tím netem bych to taky neviděl zas tak růžově, jak ČTU maluje.. i kdyby bylo všude (opravdu všude) LTE, tak se současným FUP limitováním je to k ničemu.

Geary
Uživatel
Geary

Mám za 250kč 4Gb a ještě se mi to nepodařilo vyčerpat, samozřejmě doma jsem na Wifi.