Domů » Bleskovky » Vodafone má podle ČTÚ nejlepší pokrytí rychlým mobilním internetem

Vodafone má podle ČTÚ nejlepší pokrytí rychlým mobilním internetem

Operátor Vodafone se podle aktuální mapy zveřejněné Českým telekomunikačním úřadem může pochlubit nejvyšší průměrnou rychlostí mobilního připojení a nejrychlejším LTE a 3G připojením. Podle dat na mapě ČTÚ zobrazující pokrytí rychlým mobilním internetem má Vodafone zdaleka nejlepší pokrytí ze všech tří tuzemských operátorů. 

Zveřejněná mapa pokrytí zobrazuje výraznější náskok Vodafonu oproti ostatním operátorům. Zatímco O2 a T-Mobile pokrývají LTE a 3G především větší města a jejich blízké okolí, Vodafone svou LTE sítí pokrývá téměř 92 procent české populace. Operátor na tom má být nejlépe také z hlediska geografického pokrytí – podle mapy pokrývá téměř 76 % území, zatímco konkurence okolo čtyřiceti procent.


Takto má Vodafone aktuálně pokrytou ČR 3G a LTE sítí. Detailní mapu pokrytí jednotlivých operátorů zobrazíte po kliknutí na obrázek

V rámci speciální vánoční nabídky mohou mobilní internet všichni zákazníci Vodafonu mohou až do 15. ledna 2015 využívat neomezeně (více informací).

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

15 komentářů

 1. Vladimír Maška

  Tak to určitě, minulý víkend jsem jel do Německa (z Humpolce přes Prahu a Plzeň na Rozvadov) a 3G kromě okolí Prahy vůbec nešlo – celou cestu jen EDGE. Fakt super pokrytí.

 2. Souhlas v pruhonicich Ecko o 3G si muzu nechat zdat….

 3. Petr (neregistrovaný)

  Pokrytí rychlým mobilním internetem je sice fajn věc, ale pro mne je daleko důležitější kvalitní pokrytí GSM signálem.. o tom si zrovna Vodafone může nechat zdát. A s tím netem bych to taky neviděl zas tak růžově, jak ČTU maluje.. i kdyby bylo všude (opravdu všude) LTE, tak se současným FUP limitováním je to k ničemu.

 4. Vše je trochu jinak. Vše podstatne bylo řečeno na Mobilmánii: [odkaz] U O2 a T-Mobile je pokrytí výrazně lepší, než na mapě. I když samozřejmě pořád ne úplně ideální.

  • Ale O2 nemá dodnes na spoustě vesnicích ani signál na Sms, kdežto vodafone tam už má vysílače i LTE.

  • Derek (neregistrovaný)

   Lukas Kosik: Prave ze neni. na mm pisou, ze O2 si stezuje zbytecne a to jejich vyjadreni pusobi spis jako breceni maleho ditete, ze jim CTU uskodil :) si ten clanek precti az do konce.

  • Jarda (neregistrovaný)

   Ehm, k cemu jsou beznym uzivatelum testovaci BTSky, ktere ma O2+TM oproti CTU navic? ;-)

  • K čemu jsou běžným uživatelům testovací BTSky? Že jsou normálně v provozu a v podstatě se jen čeká na jejich schválení. V málo případech se tak jistě opravdu nestane. Kvůli rušení a podobně. Ale operátoři to nedělají poprvé a jejich cílem není stavět BTSky tak, aby jim je ČTÚ neschválilo. Tedy většinou se tak stane. A myslím, že právě normálního uživatele zajímá hlavně aby mohl stahovat a ne jestli má daná sajta razítko. To je mu myslím celkem u zadele. To je i odpověď pro DEREKA. Ano O2 se brání, ale zase přehnaně brání, ale v něčem má taky pravdu. Reálné pokrytí a mapa ČTÚ jsou od sebe opravdu reálně 2 měsíce. A za tu dobu O2 prakticky postavila půlku dnešního pokrytí. Samozřejmě, že mapa na webu O2 bude hodně optimistická, ale urči tě blíží současnému pokrytí více. ;)

 5. Nedávno jsem po deseti letech přešel z O2 na Vodafone a musím říct, že datové pokrytí je horší. I v Praze jsou uplně hluchá místa, kde na chvíli signál (data) vypadne uplně (například při cestě z Proseka do Vysočan je takové místo). Nebo jsou často problémy se signálem v budovách v úplném centru Prahy. Na vekově, kam jezdím je zase paradoxně nejlepší 4G signál doslova v lese, ale v baráku, kde to nejvíce potřebuju je to nestabilní a pomalá bída. A dalším postřehem, který mají i mnozí další je přeskakování z 4G (LTE) signálu do ušmudlaného 2G, prostě se s nástupem LTE ztrácí kvalita a síla pokrytí 3G…. buď to lítá na LTE nebo to o pár metrů dál spadne na EDGE a nic mezi tím..né v šude, ale je to často

  • Jarda (neregistrovaný)

   Mezi 4G a 2G taky na venkove nic neni ;-) Jinak 2G pouziva telefon automaticky, pokud pouziva hlasove sluzby. Ty LTE zatim nenabizi.

 6. Méďa Béďa (neregistrovaný)

  Ale celkem důležité je dodat, že Vodafone to své LTE má v 900 MHz pásmu, což né všechny LTE-capable telefény podporují. Zatímco O2 to staví na 800 MHz, které podporují naprosto všechny LTE-capable founy.

  • Jo 800 HMh podporují všechny „LTE-capable“ telefony… Až na tu „špičkovou“ rejži, co tu hodně lidí tak miluje. :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).