Domů » Bleskovky » Vodafone má nový roamingový tarif: 300 MB za 369 Kč

Vodafone má nový roamingový tarif: 300 MB za 369 Kč

Vodafone od dnešního dne začal nabízet roamingový datový tarif Připojení ze zahraničí, který lze nově kombinovat s tarify Red. V případě, že zákazník cestuje v zemích EU a dalších zemích v zóně 1 a aktivuje si tarif Připojení ze zahraničí na stálo, zaplatí v rámci balíčku za 1 MB dat jen 1,20 Kč. Pokud zákazník cestuje po celém světě, tarif nabízí 150 MB dat za 1 369 Kč. Jakmile zákazníci svůj příděl dat v tarifu Připojení ze zahraničí na stálo vyčerpají, mohou si ho obnovit opětovnou aktivací tarifu. Počet opakovaných aktivací není omezen.

Před opětovnou aktivací tarifu je nejprve třeba provést jeho deaktivaci. Tarif Připojení ze zahraničí na stálo je vhodný pro všechny, kdo se vydají na delší cesty v Evropě i mimo ní. Balíček se automaticky obnovuje po 30 dnech od data aktivace, nezávisle na zúčtovacím období. Pro ty, kteří se potřebují připojit jen na „skok“ i mimo země v zóně 1, Vodafone připravil tarif Připojení ze zahraničí na den.

Zóna

Objem dat (MB)

Cena tarifu/měsíc

V případě, že zákazník znovu neaktivuje tarif, cena za MB nad rámec balíčku

Země EU a další země v zóně 1

300 MB

369 Kč

5 Kč

Zóna 2+3

150 MB

1 369 Kč

30 Kč

Připojení ze zahraničí na stálo i na den lze kombinovat se všemi tarify Vodafonu s výjimkou tarifu Vodafone Red Premium, který již data pro využití v zahraničí obsahuje. Průběh čerpání dat může zákazník sledovat v samoobsluze Můj Vodafone nebo prostřednictvím mobilní aplikace Můj Vodafone. Útratu nad rámec balíčku si zákazník může regulovat pomocí Roamingového datového limitu, který si může nastavit přes Můj Vodafone, automaticky je nastavený na 1 300 Kč. Minimální částka limitu je 300 Kč a maximální 9 900 Kč. 

Zóna

Objem dat celkem

Spotřeba dat a cena tarifu

Cena za MB při překročení limitu

Zóna 1+2

50 MB

Do 5 MB – 89 Kč

Nad 5 MB – 339 Kč

30 Kč

Zóna 2+3

50 MB

Do 5 MB – 99 Kč

Nad 5 MB – 369 Kč

30 Kč

Pro zákazníky cestující v EU a dalších zemích v zóně 1, kteří chtějí svůj telefon využívat stejně jako doma, je nejvýhodnější tarif Vodafone Roaming na den. V rámci něj mají zákazníci za letní zvýhodněnou cenu 69 korun na den k dispozici své volné minuty a SMS, jako kdyby byli doma. V rámci poplatku mohou využívat také data až do výše 100 MB za den. Tento tarif mohou využít zákazníci, kteří používají Red tarify, Tarif na míru, Férový tarif či tarif Start. Tarif Red Premium již roaming v zóně 1 zahrnuje.  

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

 1. Když ksme u těch tarifů, tak zde pro představu uploaduji foto naši rámcové smlouvy.

  [odkaz]

  Operátoři jsou vydridusi největšího kalibru.

 2. A proč rovnou v rámci EU nevyužít oddělený roaming?? Jednorázové využití internetu v Evropské unii od jiného poskytovatele – umožňuje jednorázově využít v zemích Evropské unie služeb mobilního internetu jiného poskytovatele. Při využití této možnosti stále zůstáváte zákazníkem svého domácího operátora (pro hovory, SMS a MMS), připojení k internetu však zajišťuje a účtuje vámi vybraný poskytovatel (např. formou prodeje předplaceného objemu dat).

  • Přesně proto, že je tu možnost odděleného roamingu, přišel tento balíček.. spousta BFU nechce oddělený roaming řešit, tak si radši koupí tenhle balíček a jsou happy…

  • e42 (neregistrovaný)

   Protože oddělený roaming existuje jenom na papíře.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).